Sisukord
Tartu
Postimees
29.09.2015
Eesti Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Tagakülg Palju õnne Riigieelarve keskendub julgeolekule ja sotsiaaltoetustele Käibel on sadu tuhandeid tarkvaraveaga ID-kaarte Pentus-Rosimannus keeldus kohtus ütluste andmisest Eesti lühiuudised Ärimees Hillar Teder sai kapost arvutid tagasi Sillal kohtusid kunagine ülemus ja alluv ETV+ esimesse hommikuprogrammi lipsasid sisse faktivead Esikülg 29.09 Tallinnas mälestati parvlaeval Estonia hukkunuid Majandus Riigieelarve keskendub julgeolekule ja sotsiaaltoetustele Välismaa Välismaa lühiuudised Kaljuranna kohtumine Lavroviga venis pikemaks Putin hajutab tähelepanu Kataloonia lubab 2017. aastal iseseisvuda Arvamus Postimees 1932. aastal: Viljandis 3 «Stradivariust» – nähtavasti kõik järele tehtud Aivar Reinap: andestamine riigireeturile Juhtkiri: eelarve otsib tabavat nime Olev Remsu: Savisaare mängud – mina, mina, mina Kristel Vilbaste: sõda meis enestes Jaanus Piirsalu: küll vedas! Tiit Land: Tallinna Ülikool on ka terviseülikool Kultuur «Mandariinidega» rikkaks ei saa Darja Saar: raske õppusel, kerge lahingus Sport Spordi lühiuudised Tiivad saanud raudmees tegi ajalugu Eesti olümpia ohus? Valitsuse poolt alarahastatud sport loodab riigikogu abile Süüdistused ei murra: jalgpallijuhid marsivad edasi Tarbija Virtuaalreaalsus võib muuta televisiooni Tartu Kunst püstitas taas rekordi Peatusenimede aktsioon ajab vallajuhi ahastusse Priit Pullerits: tapvad normid Loodusmuuseumi avamine lükkub taas edasi Tartlaste firma töötab uue põlvkonna vähiravimi kallal Jakobi mäe jalamilt kadus kaks äri Meelelahutus Koomiks Sudoku

Priit Pullerits: tapvad normid

3 min lugemist

Ometi käib nende normide täitmise üle pidev arvestus. Nende ümber suurem jagu Eesti spordielust tiirlebki. Eelmise nädala neljapäeval alustas ETV spordisaade teatega, et Rio de Janeiro olümpia normi on täitnud 17 sportlast. Kui suvel lähenesid Pekingi kergejõustiku MM ja Kaasanis peetav ujumise MM, lugesid alajuhid ja ajakirjanikud innuga, kui paljud sportlased on normist jagu saanud ja pääsevad starti.

Tellijale Tellijale

Ka sportmängudes käib pidev normide jahtimine. Seal on vaja läbida erinevad kvalifikatsiooniturniirid, et pääseda EMi finaalturniirile. (MMile on Eestil vähe lootust jõuda – seni pole see õnnestunud.) Ja kui siis korvpallureil või võrkpallureil õnnestub EMile saada, on pidu taevani. Suur töö on tehtud, joone võib sama hästi kui alla tõmmata. Saadame võistkonna fanfaarihelide saatel teele, nagu sõidetaks kosmosesse.

See nimelt halb ongi. Eesti enamiku tippsportlaste ambitsioonid lõpevad seal, kui norm täis ja tiitlivõistluste pilet taskus. Meenutage näiteks äsja Riias peetud korvpalli EM-turniiri: ei kumanud Eesti meeskonnast seda otsustavust, et murrame, kas või veri ninast väljas, nelja parema hulka ning läheme järgmistes ringides lahinguid andma, et jõuda vähemalt kaheksa esimese hulka. Riiga mindi poolpehme hoiakuga, nagu näitasid ilmekalt kaks esimest kohtumist, sest suur siht, finaalturniirile pääsemine, oli ju täidetud. Edasiseks puudus nii kompromissitu tahe kui motiveeriv plaan.

28.09.2015 30.09.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto