Sisukord
Kodu
Postimees
01.10.2015
Eesti Prouad puhvetis ehk kuidas eakad festivali pidasid Male Savisaare ahnus võib kaasa tõmmata ka Keskerakonna Horoskoop Mälumäng Palju õnne Dilbert Eesti lühiuudised lk 3 Tagakülg Prokuratuur algatas Weroli asjus kriminaalmenetluse Töövõimereform seab puudega inimeste värbamiseks kvoodi IRL ei rutta Soobi suhtes otsuseid tegema Surmakutsari pere pani avariipaika mälestuspingi Esikülg 1. oktoober Prokuratuur on vajadusel valmis taotlema Savisaare vahistamist Kohusetäitja Taavi Aas: uue linnapea määramisele pole põhjust mõelda Majandus Prokuratuur algatas Weroli asjus kriminaalmenetluse Eestis liikleb üle 2000 petutarkvaraga Volkswageni Majanduse lühiuudised HKScan hakkas Soomest elussigu sisse tooma Maapoodidest saavad Swedbanki sularahapunktid Välismaa Austria üritab siiani tuvastada surmaveoki ohvreid Prantsusmaa alustas õhulöökidega Süürias Venelased hakkasid Süüriat pommitama Lõuna-Korea eriüksuslased näitasid oskusi Arvamus Juhtkiri: häbitu praalimine ja (varjatud) ähvardused – milleks? Kadri Hansalu: Eesti tipp noori ettevõtjaid ei rahulda Päeva karikatuur Postimees 1932. aastal: jälle Vene allveelaeva hukkumine Tiina Tambaum: Elukooli diplomiga 65.b-sse Vahur Kersna: lootus, rumalus, äri ja ajupesu Klen Jäärats: Varssavi pakt on ju surnud Lugeja kiri: elu pärast surma Kultuur Suurepärane ettekanne, aga mitte teater Sport Motivatsioonikriisis Williams jätab tõenäoliselt hooaja pooleli Spordi lühiuudised Kaks suurt ja keskmine ehk kellega võrkpallurid EMil kohtuvad Vägeva karjääri ootamatu lõppakord Piiroja: Pareiko põles siis, kui vaja Tarbija Õige aednik otsustab maaharimise aja ise Töövõimereform seab puudega inimeste värbamiseks kvoodi Tartu Ivar Kostabi: kui harvendaks pisut Ruumipõud paneb Ahhaa ehitama Jüri Kõre: tagasi Tartu linna! Kokaõpilased avavad minirestorani Vallavanem ei näe endal süüd, prokuratuur ei selgita Kas Draama läheb Tartust ära? Nimi kadus ammu, küla elab aga tänagi Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Õige aednik otsustab maaharimise aja ise

4 min lugemist
Puulehtede maasse kaevamisel tuleks arvestada, et lehed seovad palju lämmastikku, seetõttu tuleb seda vajadusel juurde anda. FOTO: Meelis Meilbaum / Virumaa Teataja

Aiamaa harimise võib ette võtta nii sügisel kui kevadel – kui esimene aitab kahjuritest kergemini lahti saada, siis teisega säästab mulda rohkem.

Tellijale

«Sügisest kaevamist tehakse ikkagi selleks, et hävitada kahjurid, haigustekitajad ja tülikad umbrohud, et kasvaks hea ja kvaliteetne aiakraam,» räägib Valgamaal elav hobiaednik Merike Soomets (46), kellel on eluaeg näpud mullas olnud.´Tema sõnul on see lihtsaim kahjuritõrje viis. «Sügisesel kaevamisel on see eelis, et sa kaevad nii putukate vastsed kui munad maapinnale, aga sügisel on ööd jahedad ja nad hävinevad,» selgitab naine.

Küll aga tasuks aedniku sõnul selle juures nii mõndagi silmas pidada. «Soovitatav on sellised kaevamistööd peenramaal teha labidaga, mitte aiahargiga,» märgib Soomets, kuna siis jääb pinnas kampadeks ehk suurteks tükkideks. Ka ei soovita siis tõtata rehaga seda peenramaad siluma. «Nii imab pinnas endasse rohkem vett ja aitab paremini maal läbi külmuda ning seal olevad umbrohud ja talvituma läinud kahjurputukad hävinevad,» tähendab naine.

Alternatiivset põlluharimise viisi eelistav Põlvamaa viljakasvataja Toomas Tobreluts (66) möönab, et sügisesse maaharimisse ei peaks enam nii kinni jääma – järjest enam uusi lahendusi toetab kevadist maaharimist. Peamine põhjus, miks vanasti peeti tähtsaks sügiskündi, oli see, et saagikus olevat suurem. «See on nüüd ümber lükatud – vahet ei ole, kas harida kevadel või sügisel,» märgib põllumees.

30.09.2015 02.10.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto