Sisukord
Kultuur
Postimees
01.10.2015
Eesti Prouad puhvetis ehk kuidas eakad festivali pidasid Male Savisaare ahnus võib kaasa tõmmata ka Keskerakonna Horoskoop Mälumäng Palju õnne Dilbert Eesti lühiuudised lk 3 Tagakülg Prokuratuur algatas Weroli asjus kriminaalmenetluse Töövõimereform seab puudega inimeste värbamiseks kvoodi IRL ei rutta Soobi suhtes otsuseid tegema Surmakutsari pere pani avariipaika mälestuspingi Esikülg 1. oktoober Prokuratuur on vajadusel valmis taotlema Savisaare vahistamist Kohusetäitja Taavi Aas: uue linnapea määramisele pole põhjust mõelda Majandus Prokuratuur algatas Weroli asjus kriminaalmenetluse Eestis liikleb üle 2000 petutarkvaraga Volkswageni Majanduse lühiuudised HKScan hakkas Soomest elussigu sisse tooma Maapoodidest saavad Swedbanki sularahapunktid Välismaa Austria üritab siiani tuvastada surmaveoki ohvreid Prantsusmaa alustas õhulöökidega Süürias Venelased hakkasid Süüriat pommitama Lõuna-Korea eriüksuslased näitasid oskusi Arvamus Juhtkiri: häbitu praalimine ja (varjatud) ähvardused – milleks? Kadri Hansalu: Eesti tipp noori ettevõtjaid ei rahulda Päeva karikatuur Postimees 1932. aastal: jälle Vene allveelaeva hukkumine Tiina Tambaum: Elukooli diplomiga 65.b-sse Vahur Kersna: lootus, rumalus, äri ja ajupesu Klen Jäärats: Varssavi pakt on ju surnud Lugeja kiri: elu pärast surma Kultuur Suurepärane ettekanne, aga mitte teater Sport Motivatsioonikriisis Williams jätab tõenäoliselt hooaja pooleli Spordi lühiuudised Kaks suurt ja keskmine ehk kellega võrkpallurid EMil kohtuvad Vägeva karjääri ootamatu lõppakord Piiroja: Pareiko põles siis, kui vaja Tarbija Õige aednik otsustab maaharimise aja ise Töövõimereform seab puudega inimeste värbamiseks kvoodi Tartu Ivar Kostabi: kui harvendaks pisut Ruumipõud paneb Ahhaa ehitama Jüri Kõre: tagasi Tartu linna! Kokaõpilased avavad minirestorani Vallavanem ei näe endal süüd, prokuratuur ei selgita Kas Draama läheb Tartust ära? Nimi kadus ammu, küla elab aga tänagi Meelelahutus Koomiks Sudoku

Suurepärane ettekanne, aga mitte teater

2 min lugemist
Priit Kruus toob fookusesse õpetaja elukutse plussid ja miinused FOTO: Kinoteater

Pisut rohkem kui tund aega kestev «Õpetaja Tammiku rehabiliteerimine» on ülimalt lahe projekt, mida soovitaksin vaadata nii tänastel kui eilsetel õpilastel, kindlasti õpetajatel ja õpetajate lähedastel. Kuid sellele vaatamata keeldun ma asja teatriks nimetama. See on haridusteemalise konverentsi haarav ettekanne, kus oma isikliku kogemuse läbi seatakse õpetajakutsega seotud probleemid laiemasse konteksti, varustatakse sobivate faktidega, üldistatakse ning tehakse ettepanekuid. 

Tellijale Tellijale

TLÜ õppejõud Priit Kruus on väga hea esineja. Üheskoos taustajõududega on ta kokku pannud tempoka, vahelduvate meeloludega, informatiivse show, kus pausid kannavad ning publik ei kao kordagi tema esineja-haardest.

Teater on see, kui üks inimene kõnnib üle lava ja teine vaatab teda. Selle  Peter Brooki definitsiooni põhjal on «Õpetaja Tammiku rehabiliteerimine» kindlasti teater. Kuna saalis olevad inimesed ei jälgi mitte ainult esineja liikumist, vaid ka pähe õpitud teksti esitamist, siis pole kahtlustki, et Kinoteatri uusim lavastus võiks olla teater.

30.09.2015 02.10.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto