E, 5.06.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Venelased hakkasid Süüriat pommitama

Juhan Mellik
, reporter
Facebook Twitter
Comments
Viimase põlvkonna ründelennuk Su-34. Lääneriikide andmeil olevat neid Venemaal Süürias mitmeid.
Viimase põlvkonna ründelennuk Su-34. Lääneriikide andmeil olevat neid Venemaal Süürias mitmeid. Foto: SCANPIX

Venemaa president Vladimir Putin sai eile hommikul föderatsiooninõukogult ametliku loa kasutada  kodusõjast vaevatud Süürias oma õhujõude – toetamaks Moskva pikaajalist liitlast president Bashar al-Assadi tema võitluses pealetungiva terrorirühmitisega Islamiriik (ISIS). Presidendi ettepanek sai suletud uste taga toimunud kohtumisel üksmeelse heakskiidu.   

«Meie tegevus püsib rangelt ettemääratud raamides. Esiteks me toetame Süüria armeed selle legitiimses võitluses terroristlike organisatsioonidega. Teiseks: meie toetustegevus käib õhu teel ilma maavägede osaluseta,» tsiteerib Interfax Putini sõnu tema kohtumisel valitsusliikmetega. Kolmandaks: abistamine piirdub ainult selle ajaga, mil Süüria armee asub rünnakule. Seda, et Vene sõduri saabas Süüria pinnale ei astu, rõhutasid korduvalt nii president ise kui ka asepeaminister Sergei Ivanov.

Putini jutu järgi on sekkumise eesmärk selge ja ühemõtteline: tegeleda terroristidega juba ennetavalt, mitte oodata, kuni nood jõuavad Venemaale.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles