Sisukord
Jalgpall
Postimees
01.10.2015
Eesti Prouad puhvetis ehk kuidas eakad festivali pidasid Male Savisaare ahnus võib kaasa tõmmata ka Keskerakonna Horoskoop Mälumäng Palju õnne Dilbert Eesti lühiuudised lk 3 Tagakülg Prokuratuur algatas Weroli asjus kriminaalmenetluse Töövõimereform seab puudega inimeste värbamiseks kvoodi IRL ei rutta Soobi suhtes otsuseid tegema Surmakutsari pere pani avariipaika mälestuspingi Esikülg 1. oktoober Prokuratuur on vajadusel valmis taotlema Savisaare vahistamist Kohusetäitja Taavi Aas: uue linnapea määramisele pole põhjust mõelda Majandus Prokuratuur algatas Weroli asjus kriminaalmenetluse Eestis liikleb üle 2000 petutarkvaraga Volkswageni Majanduse lühiuudised HKScan hakkas Soomest elussigu sisse tooma Maapoodidest saavad Swedbanki sularahapunktid Välismaa Austria üritab siiani tuvastada surmaveoki ohvreid Prantsusmaa alustas õhulöökidega Süürias Venelased hakkasid Süüriat pommitama Lõuna-Korea eriüksuslased näitasid oskusi Arvamus Juhtkiri: häbitu praalimine ja (varjatud) ähvardused – milleks? Kadri Hansalu: Eesti tipp noori ettevõtjaid ei rahulda Päeva karikatuur Postimees 1932. aastal: jälle Vene allveelaeva hukkumine Tiina Tambaum: Elukooli diplomiga 65.b-sse Vahur Kersna: lootus, rumalus, äri ja ajupesu Klen Jäärats: Varssavi pakt on ju surnud Lugeja kiri: elu pärast surma Kultuur Suurepärane ettekanne, aga mitte teater Sport Motivatsioonikriisis Williams jätab tõenäoliselt hooaja pooleli Spordi lühiuudised Kaks suurt ja keskmine ehk kellega võrkpallurid EMil kohtuvad Vägeva karjääri ootamatu lõppakord Piiroja: Pareiko põles siis, kui vaja Tarbija Õige aednik otsustab maaharimise aja ise Töövõimereform seab puudega inimeste värbamiseks kvoodi Tartu Ivar Kostabi: kui harvendaks pisut Ruumipõud paneb Ahhaa ehitama Jüri Kõre: tagasi Tartu linna! Kokaõpilased avavad minirestorani Vallavanem ei näe endal süüd, prokuratuur ei selgita Kas Draama läheb Tartust ära? Nimi kadus ammu, küla elab aga tänagi Meelelahutus Koomiks Sudoku

Vägeva karjääri ootamatu lõppakord

4 min lugemist
Sergei Pareiko lahkub Eesti koondise juurest mitte kõige positiivsemal ilmel FOTO: SCANPIX

Eesti jalgpallis saab lõpu üks oluline ajastu –  väravavaht Sergei Pareiko lõpetab karjääri ja koondise särki enam selga ei tõmba. Vähemalt mitte sellises rollis, nagu vanameister on harjunud. Veel eile hommikul tundis 38-aastane puurilukk, et kuulub rahvusmeeskonda, kuid seejärel tuli kõne peatreener Magnus Pehrssonilt. Rootslase sõnum oli konkreetne:  Pareiko mängudeks Inglismaa ja Šveitsiga koondisesse ei kuulu.

Tellijale Tellijale

Mõlemad mehed selgitasid teineteisele oma seisukohti ning lahkuminek polnud kõige sõbralikum. Pareiko tundis, et temaga pole viimane seitse kuud ausat mängu mängitud. Pärast eilehommikust Levadia trenni kinnitas väravavaht, et koos tänavuse Eesti meistriliigaga saab otsa ka tema pikk ja edukas karjäär. Klubihooaeg lõpeb 7. novembril, kui Levadia võõrustab Infonetti.

Eesti Jalgpalli Liidu president Aivar Pohlak kinnitas omalt poolt, et novembris loodetakse Lillekülas korraldada Pareiko lahkumismäng, kus fännid saavad legendiga hüvasti jätta. Tavaliselt austatakse sellisel viisil koondise eest üle saja mängu teinud mehi, kuid nüüd tehakse erand. «Jalgpalliliit väärtustab Pareiko panust viimase kuue aasta jooksul ning oleme lahkumismängust juba ka treeneritega rääkinud,» ütles Pohlak.

Teised hetkel paremad

Peatreener Pehrsson selgitas oma otsust: esiväravavahina näeb ta koondises Mihkel Aksalut ning viimase aja esituste põhjal otsustas rootslane, et teiseks numbriks saab Pavel Londak. Kolmanda väravavahina on mängudeks Inglismaa ja Šveitsiga kutsutud tulevikulootus Marko Meerits.

Pareiko oli eile aga emotsioonidest tulvil ning tundis end reedetuna. «Tunne on väga ebamugav. Viimased seitse kuud on minuga lihtsalt mängitud. Ega see otsus kokkuvõttes päris üllatusena ei tulnud, kuna terve aasta jooksul olen tundnud, et minuga ei arvestata täiel määral. Tagantjärele vaadates oli see paras komöödia,» arutles ta.

30.09.2015 02.10.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto