Sisukord
Arvamus
Postimees
01.10.2015
Eesti Prouad puhvetis ehk kuidas eakad festivali pidasid Male Savisaare ahnus võib kaasa tõmmata ka Keskerakonna Horoskoop Mälumäng Palju õnne Dilbert Eesti lühiuudised lk 3 Tagakülg Prokuratuur algatas Weroli asjus kriminaalmenetluse Töövõimereform seab puudega inimeste värbamiseks kvoodi IRL ei rutta Soobi suhtes otsuseid tegema Surmakutsari pere pani avariipaika mälestuspingi Esikülg 1. oktoober Prokuratuur on vajadusel valmis taotlema Savisaare vahistamist Kohusetäitja Taavi Aas: uue linnapea määramisele pole põhjust mõelda Majandus Prokuratuur algatas Weroli asjus kriminaalmenetluse Eestis liikleb üle 2000 petutarkvaraga Volkswageni Majanduse lühiuudised HKScan hakkas Soomest elussigu sisse tooma Maapoodidest saavad Swedbanki sularahapunktid Välismaa Austria üritab siiani tuvastada surmaveoki ohvreid Prantsusmaa alustas õhulöökidega Süürias Venelased hakkasid Süüriat pommitama Lõuna-Korea eriüksuslased näitasid oskusi Arvamus Juhtkiri: häbitu praalimine ja (varjatud) ähvardused – milleks? Kadri Hansalu: Eesti tipp noori ettevõtjaid ei rahulda Päeva karikatuur Postimees 1932. aastal: jälle Vene allveelaeva hukkumine Tiina Tambaum: Elukooli diplomiga 65.b-sse Vahur Kersna: lootus, rumalus, äri ja ajupesu Klen Jäärats: Varssavi pakt on ju surnud Lugeja kiri: elu pärast surma Sport Motivatsioonikriisis Williams jätab tõenäoliselt hooaja pooleli Spordi lühiuudised Kaks suurt ja keskmine ehk kellega võrkpallurid EMil kohtuvad Vägeva karjääri ootamatu lõppakord Piiroja: Pareiko põles siis, kui vaja Tarbija Õige aednik otsustab maaharimise aja ise Töövõimereform seab puudega inimeste värbamiseks kvoodi Tartu Ivar Kostabi: kui harvendaks pisut Ruumipõud paneb Ahhaa ehitama Jüri Kõre: tagasi Tartu linna! Kokaõpilased avavad minirestorani Vallavanem ei näe endal süüd, prokuratuur ei selgita Kas Draama läheb Tartust ära? Nimi kadus ammu, küla elab aga tänagi Meelelahutus Koomiks Sudoku

Klen Jäärats: Varssavi pakt on ju surnud

4 min lugemist
Klen Jäärats. FOTO: Riigikantselei

«Oo, ida on ida ja lääs on lääs ning eales need ei kohtu.» (Rudyard Kipling)

Kriitika Kesk- ja Ida-Euroopa valitsuste ELi-poliitika suhtes on ebaõiglane ning valedele alustele üles ehitatud, leiab kirdeeurooplane, riigikantselei Euroopa Liidu asjade direktor Klen Jäärats.

Tellijale Tellijale

TÜ doktorandid Maili Vilson ja Thomas Linsenmaier andsid Postimehes üsna karmi hinnangu, kui sedastasid, et «Kesk- ja Ida-Euroopa valitsused üldiselt ei suuda valitsevat olukorda mõista». Esimene mõte seda pagulaskriisi lahendamisele antud hinnangut lugedes oli, et kas austet doktorandid on läinud kaasa leviva karju-instinktiga (toimetajale: see on taotluslik sõnamäng) ja oma kodutöö ikka korralikult ära teinud.

Kui võtame nüüd ainult Eesti, ühe grupikuuluvuse järgi osutatu, siis kas ei ole nii president Ilves (võidupühal, riigikogu sügisistungijärku avades) kui ka peaminister Rõivas korduvalt «valitseva olukorra» teemal sõna võtnud, kirjutanud ning üsna ühemõtteliselt sellele ka hinnangu andnud? Peaministri poliitiline avaldus 16. juulil riigikogus võtab «olukorrahinnangu» kokku ühte lausesse: «Me ei tohi kunagi unustada, et kui Euroopa üksteise muredele selja pöörab, üksteise vastu pöörab, saab Eesti iseseisvus siin läänemaailma ääre peal olema esimeste ohvrite hulgas.»

30.09.2015 02.10.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto