Sisukord
Uudised
Postimees
01.10.2015
Eesti Prouad puhvetis ehk kuidas eakad festivali pidasid Male Savisaare ahnus võib kaasa tõmmata ka Keskerakonna Horoskoop Mälumäng Palju õnne Dilbert Eesti lühiuudised lk 3 Tagakülg Prokuratuur algatas Weroli asjus kriminaalmenetluse Töövõimereform seab puudega inimeste värbamiseks kvoodi IRL ei rutta Soobi suhtes otsuseid tegema Surmakutsari pere pani avariipaika mälestuspingi Esikülg 1. oktoober Prokuratuur on vajadusel valmis taotlema Savisaare vahistamist Kohusetäitja Taavi Aas: uue linnapea määramisele pole põhjust mõelda Majandus Prokuratuur algatas Weroli asjus kriminaalmenetluse Eestis liikleb üle 2000 petutarkvaraga Volkswageni Majanduse lühiuudised HKScan hakkas Soomest elussigu sisse tooma Maapoodidest saavad Swedbanki sularahapunktid Välismaa Austria üritab siiani tuvastada surmaveoki ohvreid Prantsusmaa alustas õhulöökidega Süürias Venelased hakkasid Süüriat pommitama Lõuna-Korea eriüksuslased näitasid oskusi Arvamus Juhtkiri: häbitu praalimine ja (varjatud) ähvardused – milleks? Kadri Hansalu: Eesti tipp noori ettevõtjaid ei rahulda Päeva karikatuur Postimees 1932. aastal: jälle Vene allveelaeva hukkumine Tiina Tambaum: Elukooli diplomiga 65.b-sse Vahur Kersna: lootus, rumalus, äri ja ajupesu Klen Jäärats: Varssavi pakt on ju surnud Lugeja kiri: elu pärast surma Kultuur Suurepärane ettekanne, aga mitte teater Sport Motivatsioonikriisis Williams jätab tõenäoliselt hooaja pooleli Spordi lühiuudised Kaks suurt ja keskmine ehk kellega võrkpallurid EMil kohtuvad Vägeva karjääri ootamatu lõppakord Piiroja: Pareiko põles siis, kui vaja Tarbija Õige aednik otsustab maaharimise aja ise Töövõimereform seab puudega inimeste värbamiseks kvoodi Tartu Ivar Kostabi: kui harvendaks pisut Ruumipõud paneb Ahhaa ehitama Jüri Kõre: tagasi Tartu linna! Kokaõpilased avavad minirestorani Vallavanem ei näe endal süüd, prokuratuur ei selgita Kas Draama läheb Tartust ära? Nimi kadus ammu, küla elab aga tänagi Meelelahutus Koomiks Sudoku

Nimi kadus ammu, küla elab aga tänagi

4 min lugemist
Igasuguseid keeli tasub õppida, sest mine tea, kus meid võib varitseda oht või oodata paradiis. Näiteks Pedaspää servas annab võrukeelne silt heale inimesele teada, et ta võib ju edasi minna, aga teha pole seal küll midagi. FOTO: Margus Ansu

Ükski koer ei haugu, neid vist polegi. Inimesigi ei ole näha, nagu külas tavaliselt – kui töö tehtud, mis ikka õues istuda ja jalgu kõlgutada. Takkapihta teatab küla otsas olev eravalduse silt, et siin ei ole küll midagi teha. Kus asub see tööst ja kohustustest vaevatud inimeste paradiis?

Tellijale Tellijale

Kirjade järgi Tartust 60 kilomeetri kaugusel Meeksi valla Meerapalu külas, bussipeatuse järgi Arusool. «Pole siin mingi Meerapalu ega Arusoo,» teatas aga bussipeatuse taga ühe elamise väravas tervituseks Tartu mees Heiki Toots ja kutsus lahkelt edasi, suitsulatikas oli just ahjust tulnud.

Kohvivesi jäi esialgu keema panemata: Heiki Toots pole siin külas suvitav linnavurle, selle kohaga seob teda juba 11 põlvkonda inimesi ja lugusid neist. Peale oma suguvõsa võib ta pajatada küla teistest vanadest suguvõsadest ehk näiteks Hilpustest, Krausidest, Paddaritest, Sosnitskitest, Ignatjevitest ja Zovodest ning nende järglastest. Ka uuem rahvas on teada.

30.09.2015 02.10.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto