Sisukord
Kommentaar
Tänane leht
03.10.2015
Eesti Dilbert Horoskoop Suur kala suures akvaariumis Palju õnne Eesti lühiuudised Tagakülg Kommentaar Alluvad vaid siis, kui mõistetakse Marssalikepike meiereijuhi paunas Sinisalu: kapo ei lähe ehku peale Ta tegi seda jälle! Leegitsev kirg Ratturid teavad, mis Kohvrit ootab Male Eesti konsulile tehti Kohvri aitamine võimalikult raskeks Mälumäng Hariduslike erivajadustega (HEV) koolid Eestis Välismaa Obama nõudis karmimat relvaseadust Taani dilemma: kas rohkem anda või rohkem nõuda Välismaa lühiuudised Arvamus Päeva karikatuur Postimees 1891. aastal: kohtuvõim inimestele lähemale! Heili Klandorf: meis voolab üks veri... Lennukad paarimehed Juhtkiri: teravate harudega kahvel Ene Pajula veste: mammile tundub, et aeg liigestest on lahti Peeter Raudsik: põgeniku palve Peeter Langovitsi tagasivaade: saadikuprouaga seenel Tõnis Oja: Volkswagen kui suur seebiooper Kultuur Aja auk. Rolandi laul Täitsa puhas jazz Mida arvab Postimehe žürii filmist «Vabaduse mustrid»? Klassikaline New Order Mida arvab Postimehe žürii filmist «Kuidas ehitada kosmoselaeva»? Glämmipauk kuldsest minevikust Tüdruk The Weekndi lauludest Neo-nostalgia Kosmose hõivamise õpetus Ivo Uukkivi: kogu aeg peab väike surin sees olema Sport Spordi lühiuudised Tänaku tiimikaaslane haaras liidriohjad Miks inglased Meistrite liigas virelevad? Päev koondise töövarjuna: Gianni kõne, kapteni valud ja Rikbergi jutustused Selgus Eesti bobinaiskonna koosseis Eesti rahvuslike aarete paar Tarbija Jurist vastab Tööportaalid ei tohiks küsida isiklikke andmeid Kaugtöö eeldab usaldust tööandja ja töötaja vahel AK Mida arvab Postimehe žürii filmist «Vabaduse mustrid»? Aja auk. Rolandi laul Mida arvab Postimehe žürii filmist «Kuidas ehitada kosmoselaeva»? Täitsa puhas jazz Glämmipauk kuldsest minevikust Klassikaline New Order Neo-nostalgia Peeter Raudsik: põgeniku palve Estonian Air saab uue ilusa nime Kosmose hõivamise õpetus Tee tarkuse allikale Viimane veerg Teeme rahval tuju paremaks Veereb värten vurinaga Tüdruk The Weekndi lauludest Arhitektid, nohikud ja masinad Tõnis Oja: Volkswagen kui suur seebiooper Arter Põnevik, mis muutub aina põnevamaks Pead on varem siiratud koertele ja ahvidele Draama Türgis, menu Eestis Kopra saba Ivo Uukkivi: kogu aeg peab väike surin sees olema Peaga töötav mees ootab uut keha Inta Ruka ja tema ilusad inimesed Vaba mees Jüri Pihl ohtlikes mängudes Stiilitunnetus vanaemalt Meelelahutus Koomiks Sudoku

Heili Klandorf: meis voolab üks veri...

2 min lugemist
Heili Klandorf, Postimees Elustiil, juhataja FOTO: Heiki Laan/erakogu

Mäletan hästi üht 2001. aasta kevadpäeva, mis oli ärevam kui teised. Ees ootas ülikooli lõputöö kaitsmine. Tuled kustutati ja tollase Concordia Ülikooli stuudios hakkas ekraanilt jooksma minu lõputöö – dokumentaalfilm 1991. aasta ärevatest sündmustest «10 päeva augustis».

Stuudio kõhedust tekitavate seinte vahele olid kogunenud televisiooni programmijuhid, kelle arvamus filmist võis tähendada mulle edukat telekarjääri või hoopis tõdemust, et sinna maailma mul asja pole. Peas mõlkus meie kursuse vaimse isa Hagi Šeini õhku visatud mõte: «Hea töö korral võib mõni telekanal selle filmi oma programmi võtta!»

Ise ma filmi tol korral vaadata ei suutnud. Püüdsin silmanurgast jälgida, milliseid emotsioone tähtsate täiskasvanute nägudelt peegeldub. Kui film lõppes, järgnes mõnesekundiline vaikus – mu laupa kattis külm higi –, ja siis küsis toonane ETV programmijuht Ilmar Raag: «Kas oled filmi mõnele telekanalile juba ära lubanud?»

Eestis on üks põnev äri – teleäri –, mis uudiste ja info kõrval toob su ellu meelelahutust, põnevust, lohutust, unistusi ja võimalust hetkeks argielust eemale põgeneda.

Igal aastal sünnib meie Eesti produtsentide peas sadu mõtteid, mida uuel hooajal vaatajatele «närida» tuua. Võib juhtuda, et üllatan nüüd, ent vormi ehk telekanalite ekraanile valab sisu ehk saateid üks ja seesama seltskond inimesi, ja seda olenemata telekanalist. Usutavasti ma ei eksi, kui väidan, et teleprodutsente valdab siis, kui nad oma säravate ideedega mõne telekanali uksest sisse astuvad, aeg-ajalt samasugune ärevus nagu mind seal pimedas stuudios enda «kohtuotsust» oodates. Kas mõtte uuest põneva sisuga seriaalist ostab ära ETV, Kanal 2, TV3 või koguni Tallinna TV – seda ei tea produtsendid enamasti enne, kui telekanali programmijuht neile kiitva või hävitava hinnangu annab.

Telekanalite aasta suurimad peod on peetud ja uus sügisprogramm, mis end juba vähehaaval näidanud, käivitub algaval nädalal täistuuridel. Kas sulle meeldib ETV «Õnne 13», Kanal 2 «Viimane võmm» või hoopis TV3 «Kättemaksukontor»? Meeldiks sulle mõni neist seriaalidest teistmoodi, kui see jookseks teisel kanalil? Kas sulle on tegelikult ka tähtis, mis kanalis üks või teine telesaade jookseb? Kõigi nende eri telekanalitel näidatavate suurepäraste seriaalide eest saame ju tänu öelda peaprodutsent Raivo Suvistele ja tema teletootmisfirmale BEC.

Mida ma tahan öelda, on see, et enne kui väidad, et sulle üks või teine telekanal kohe üldse ei meeldi, oleks mõistlik veidi saadete lõputiitreid uurida, sest siis näed, et kõigis telekanalites voolab tegelikult üks veri.

Seotud lood
    02.10.2015 05.10.2015
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
    Logi sisse
    Sul ei ole kontot?
    Loo Postimees konto