Sisukord
Välismaa
Tänane leht
03.10.2015
Eesti Dilbert Horoskoop Suur kala suures akvaariumis Palju õnne Eesti lühiuudised Tagakülg Kommentaar Alluvad vaid siis, kui mõistetakse Marssalikepike meiereijuhi paunas Sinisalu: kapo ei lähe ehku peale Ta tegi seda jälle! Leegitsev kirg Ratturid teavad, mis Kohvrit ootab Male Eesti konsulile tehti Kohvri aitamine võimalikult raskeks Mälumäng Hariduslike erivajadustega (HEV) koolid Eestis Välismaa Obama nõudis karmimat relvaseadust Taani dilemma: kas rohkem anda või rohkem nõuda Välismaa lühiuudised Arvamus Päeva karikatuur Postimees 1891. aastal: kohtuvõim inimestele lähemale! Heili Klandorf: meis voolab üks veri... Lennukad paarimehed Juhtkiri: teravate harudega kahvel Ene Pajula veste: mammile tundub, et aeg liigestest on lahti Peeter Raudsik: põgeniku palve Peeter Langovitsi tagasivaade: saadikuprouaga seenel Tõnis Oja: Volkswagen kui suur seebiooper Kultuur Aja auk. Rolandi laul Täitsa puhas jazz Mida arvab Postimehe žürii filmist «Vabaduse mustrid»? Klassikaline New Order Mida arvab Postimehe žürii filmist «Kuidas ehitada kosmoselaeva»? Glämmipauk kuldsest minevikust Tüdruk The Weekndi lauludest Neo-nostalgia Kosmose hõivamise õpetus Ivo Uukkivi: kogu aeg peab väike surin sees olema Sport Spordi lühiuudised Tänaku tiimikaaslane haaras liidriohjad Miks inglased Meistrite liigas virelevad? Päev koondise töövarjuna: Gianni kõne, kapteni valud ja Rikbergi jutustused Selgus Eesti bobinaiskonna koosseis Eesti rahvuslike aarete paar Tarbija Jurist vastab Tööportaalid ei tohiks küsida isiklikke andmeid Kaugtöö eeldab usaldust tööandja ja töötaja vahel AK Mida arvab Postimehe žürii filmist «Vabaduse mustrid»? Aja auk. Rolandi laul Mida arvab Postimehe žürii filmist «Kuidas ehitada kosmoselaeva»? Täitsa puhas jazz Glämmipauk kuldsest minevikust Klassikaline New Order Neo-nostalgia Peeter Raudsik: põgeniku palve Estonian Air saab uue ilusa nime Kosmose hõivamise õpetus Tee tarkuse allikale Viimane veerg Teeme rahval tuju paremaks Veereb värten vurinaga Tüdruk The Weekndi lauludest Arhitektid, nohikud ja masinad Tõnis Oja: Volkswagen kui suur seebiooper Arter Põnevik, mis muutub aina põnevamaks Pead on varem siiratud koertele ja ahvidele Draama Türgis, menu Eestis Kopra saba Ivo Uukkivi: kogu aeg peab väike surin sees olema Peaga töötav mees ootab uut keha Inta Ruka ja tema ilusad inimesed Vaba mees Jüri Pihl ohtlikes mängudes Stiilitunnetus vanaemalt Meelelahutus Koomiks Sudoku

Taani dilemma: kas rohkem anda või rohkem nõuda

4 min lugemist
Enamus Taani jõudvatest migrantidest soovivad tegelikult minna edasi Rootsi - nagu ka need tee maantee ääres külitavad noored. FOTO: Reuters/ScanPix

«Suurim viga, mida oleme immigrantidega teinud – mitte esitada nõudmisi ja ainult anda,» räägib Taani kogemustest sisserändajatega ajalehe Jyllands-Posten arvamustoimetaja Jette Elbæk Maressa (55). Alati on olnud peamine, et immigrantidel oleks lihtsalt piisavalt raha ellujäämiseks. Edasine ei huvita kedagi.

Tellijale Tellijale

«Ning isegi kui inimene ei leiagi tööd, siis mitte kunagi ei küsita talt, et ta panustaks ühiskonda,» tõdeb Maressa. «See on muidugi osa meie kultuurist: et peame inimesi mõistma, minema aeglaselt edasi, ei tohi liiga palju nõuda. Aga me ei seisnud oma väärtuste eest ja ei öelnud – olete teretulnud, aga peate panustama nagu kõik inimesed.»

Nii Maressa kui ka katoliikliku heategevusorganisatsiooni Caritas Taani osakonna peasekretär Jann Sjursen (51) nõustuvad ühes: kui migranditemaatika pole kohalikku ühiskonda mitte suisa lõhestanud, siis vähemalt tekitanud ühed viimase aja teravaimad vaidlused. «Toon suhtumises immigrantidesse on sügavam ja karmim kui varem,» märgib poliitikakogemusega Sjursen, kes oli kunagise Kristliku Rahvapartei (nüüdsed Kristlikud Demokraadid) liige ning töötas 1990. aastate alguses riigi energeetikaministrina.

02.10.2015 05.10.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto