K, 5.10.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Suur kala suures akvaariumis

Loomaaia uudised
Postimees
Suur kala suures akvaariumis
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Kilpsoomuskala.
Kilpsoomuskala. Foto: Inari Leiman / Tallinna loomaaed

Kesknädalal jõudis loomaaia ekspositsiooni üks iidseimatest mageveekaladest, Malai saarestikus ja Austraalias elutsev eriti ohustatud liikide kategooriasse kuuluv kilpsoomuskala (pildil). Eraisiku kingitud kala ujub väikese troopikamaja suurimas akvaariumis koos jõeraidega.

Alates pühapäevast jalutab lumeleopardikutsikas koos emaga taas suures ekspositsiooniaedikus, nii et kõigil, kes soovivad tema nimekonkursist osa võtta, on võimalus ta oma silmaga üle vaadata. Tõsi, aedikusse patseerima saabuvad ema-poega alles hilisel pärastlõunal, sest hommikune aeg kulub pesakastis magamisele.

Kesknädalal sündis poeg kääbusmarmosettide peregrupis, neljapäeval sai jõerai maha kuue pojaga ja nägi ilmavalgust ameerika piisoni emane vasikas. Kolm maikuu esimeses pooles koorunud vöötkakupoega paigutati külastajate ette kakuliste ekspositsiooni.

Märksõnad
Tagasi üles