Sven Mikser: Putini perspektiivitu avantüür

Sven Mikser FOTO: TAIRO LUTTER / POSTIMEES

Venemaa jõu näitamine Lähis-Idas on suurel määral bluff ja Putin ei kõnele praegu maailmaga jõupositsioonilt, kirjutab riigikogu väliskomisjoni esimees Sven Mikser (SDE).

Tellijale Tellijale

Viimastel nädalatel on mitmed Eesti välispoliitikavaatlejad väljendanud muret, et Venemaa on oma Süüria-interventsiooniga USA «üle mänginud» ja et meie idanaabri rahvusvaheline positsioon on seeläbi ohtlikult tugevnenud. Kardetakse koguni Kremli ja lääneriikide «suurt tehingut», kus vahetuskaubaks on paremal juhul Ukraina ja halvemal juhul koguni Baltimaade vahetud julgeolekuhuvid. Julgen neis ennustusis kahelda.

On selge, et rohkem kui sõjalisele edule mängib Putin kodu- ja välismaisele avalikule arvamusele. Venemaa naasmine maailma jõukeskmete hulka on pigem näivus kui tegelikkus. Putin usub, et tema positsiooni läbirääkimiste laua taga määrab see, kellena teda avalikus teadvuses tajutakse, mitte see, millest kõnelevad empiirilised näitajad. Tegelikult on Venemaa jõu näitamine Lähis-Idas suurel määral bluff ja Putin ei kõnele praegu maailmaga jõupositsioonilt.

03.10.2015 06.10.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto