Sisukord
Kultuur
Tänane leht
03.10.2015
Eesti Dilbert Horoskoop Suur kala suures akvaariumis Palju õnne Eesti lühiuudised Tagakülg Kommentaar Alluvad vaid siis, kui mõistetakse Marssalikepike meiereijuhi paunas Sinisalu: kapo ei lähe ehku peale Ta tegi seda jälle! Leegitsev kirg Ratturid teavad, mis Kohvrit ootab Male Eesti konsulile tehti Kohvri aitamine võimalikult raskeks Mälumäng Hariduslike erivajadustega (HEV) koolid Eestis Välismaa Obama nõudis karmimat relvaseadust Taani dilemma: kas rohkem anda või rohkem nõuda Välismaa lühiuudised Arvamus Päeva karikatuur Postimees 1891. aastal: kohtuvõim inimestele lähemale! Heili Klandorf: meis voolab üks veri... Lennukad paarimehed Juhtkiri: teravate harudega kahvel Ene Pajula veste: mammile tundub, et aeg liigestest on lahti Peeter Raudsik: põgeniku palve Peeter Langovitsi tagasivaade: saadikuprouaga seenel Tõnis Oja: Volkswagen kui suur seebiooper Kultuur Aja auk. Rolandi laul Täitsa puhas jazz Mida arvab Postimehe žürii filmist «Vabaduse mustrid»? Klassikaline New Order Mida arvab Postimehe žürii filmist «Kuidas ehitada kosmoselaeva»? Glämmipauk kuldsest minevikust Tüdruk The Weekndi lauludest Neo-nostalgia Kosmose hõivamise õpetus Ivo Uukkivi: kogu aeg peab väike surin sees olema Sport Spordi lühiuudised Tänaku tiimikaaslane haaras liidriohjad Miks inglased Meistrite liigas virelevad? Päev koondise töövarjuna: Gianni kõne, kapteni valud ja Rikbergi jutustused Selgus Eesti bobinaiskonna koosseis Eesti rahvuslike aarete paar Tarbija Jurist vastab Tööportaalid ei tohiks küsida isiklikke andmeid Kaugtöö eeldab usaldust tööandja ja töötaja vahel AK Mida arvab Postimehe žürii filmist «Vabaduse mustrid»? Aja auk. Rolandi laul Mida arvab Postimehe žürii filmist «Kuidas ehitada kosmoselaeva»? Täitsa puhas jazz Glämmipauk kuldsest minevikust Klassikaline New Order Neo-nostalgia Peeter Raudsik: põgeniku palve Estonian Air saab uue ilusa nime Kosmose hõivamise õpetus Tee tarkuse allikale Viimane veerg Teeme rahval tuju paremaks Veereb värten vurinaga Tüdruk The Weekndi lauludest Arhitektid, nohikud ja masinad Tõnis Oja: Volkswagen kui suur seebiooper Arter Põnevik, mis muutub aina põnevamaks Pead on varem siiratud koertele ja ahvidele Draama Türgis, menu Eestis Kopra saba Ivo Uukkivi: kogu aeg peab väike surin sees olema Peaga töötav mees ootab uut keha Inta Ruka ja tema ilusad inimesed Vaba mees Jüri Pihl ohtlikes mängudes Stiilitunnetus vanaemalt Meelelahutus Koomiks Sudoku

Tüdruk The Weekndi lauludest

1 min lugemist
Lana Del Ray- Honeymoon FOTO: Kuvatõmmis

Lana del Rey 

Honeymoon

Interscope

Hinne: 4

Tellijale Tellijale

Lana del Reyd kuulates on ikka vahepeal piinlik olnud. Eriti tema läbimurdealbumi «Born to Die» puhul. Kerge hip-hop’i vibe kombineerituna vana Hollywoodi dramaatikaga on üsna hea maitse piiril laveeriv duo. Aga tsiteerides Facebooki: Ma usun Lana del Reyd. Kogu debatt selle üle, kas tegu on autentse staari või muusikatööstuse toodanguga, on tema neljanda albumi ilmumiseks täiesti teisejärguline. Sest näiteks «Terrence Loves You» on imeilus pala, mille puhul on raske uskuda, et seda pole eelnevatel kümnenditel olemas olnud. Ajatu, võimas – muidugi ka läila, aga ka võimast läilat muusikat peab oskama teha.

Kadunud on eelmise albumi uhked The Black Keysi Dan Auerbachi produtseeritud kitarririfid, džässistandardeid matkivad (ja tõepoolest vaid imiteerivad, sa saad aru, et tegu pole vana kooli kraami, vaid pigem hingestatud karaokega, aga just see kriipiv vastuolu muudab need lood päris muusikaks) lood vahelduvad modernsema touch’iga. «High By the Beachi» juures pole trap sugugi kõige valem sõna ja «Freak» on lugu, mida kujutaks ette ka The Weekndi esituses. Muide, viimane ütles just, et Lana on see tüdruk, kellest kõik tema lood räägivad, ning tema on see mees, kellest Lana laulab. Dekadentsi massidesse toomises võis The Weekndi viimane plaat küll edukam olla, aga nauditava pahelisuse valemit valdab endiselt del Rey.

02.10.2015 05.10.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto