Sisukord
Kultuur
Postimees
03.10.2015
Eesti Dilbert Horoskoop Suur kala suures akvaariumis Palju õnne Eesti lühiuudised Tagakülg Kommentaar Alluvad vaid siis, kui mõistetakse Marssalikepike meiereijuhi paunas Sinisalu: kapo ei lähe ehku peale Ta tegi seda jälle! Leegitsev kirg Ratturid teavad, mis Kohvrit ootab Male Eesti konsulile tehti Kohvri aitamine võimalikult raskeks Mälumäng Hariduslike erivajadustega (HEV) koolid Eestis Välismaa Obama nõudis karmimat relvaseadust Taani dilemma: kas rohkem anda või rohkem nõuda Välismaa lühiuudised Arvamus Päeva karikatuur Postimees 1891. aastal: kohtuvõim inimestele lähemale! Heili Klandorf: meis voolab üks veri... Lennukad paarimehed Juhtkiri: teravate harudega kahvel Ene Pajula veste: mammile tundub, et aeg liigestest on lahti Peeter Raudsik: põgeniku palve Peeter Langovitsi tagasivaade: saadikuprouaga seenel Tõnis Oja: Volkswagen kui suur seebiooper Kultuur Aja auk. Rolandi laul Täitsa puhas jazz Mida arvab Postimehe žürii filmist «Vabaduse mustrid»? Klassikaline New Order Mida arvab Postimehe žürii filmist «Kuidas ehitada kosmoselaeva»? Glämmipauk kuldsest minevikust Tüdruk The Weekndi lauludest Neo-nostalgia Kosmose hõivamise õpetus Ivo Uukkivi: kogu aeg peab väike surin sees olema Sport Spordi lühiuudised Tänaku tiimikaaslane haaras liidriohjad Miks inglased Meistrite liigas virelevad? Päev koondise töövarjuna: Gianni kõne, kapteni valud ja Rikbergi jutustused Selgus Eesti bobinaiskonna koosseis Eesti rahvuslike aarete paar Tarbija Jurist vastab Tööportaalid ei tohiks küsida isiklikke andmeid Kaugtöö eeldab usaldust tööandja ja töötaja vahel AK Mida arvab Postimehe žürii filmist «Vabaduse mustrid»? Aja auk. Rolandi laul Mida arvab Postimehe žürii filmist «Kuidas ehitada kosmoselaeva»? Täitsa puhas jazz Glämmipauk kuldsest minevikust Klassikaline New Order Neo-nostalgia Peeter Raudsik: põgeniku palve Estonian Air saab uue ilusa nime Kosmose hõivamise õpetus Tee tarkuse allikale Viimane veerg Teeme rahval tuju paremaks Veereb värten vurinaga Tüdruk The Weekndi lauludest Arhitektid, nohikud ja masinad Tõnis Oja: Volkswagen kui suur seebiooper Arter Põnevik, mis muutub aina põnevamaks Pead on varem siiratud koertele ja ahvidele Draama Türgis, menu Eestis Kopra saba Ivo Uukkivi: kogu aeg peab väike surin sees olema Peaga töötav mees ootab uut keha Inta Ruka ja tema ilusad inimesed Vaba mees Jüri Pihl ohtlikes mängudes Stiilitunnetus vanaemalt Meelelahutus Koomiks Sudoku

Neo-nostalgia

1 min lugemist
Disclosure- Caracal FOTO: Kuvatõmmis

Disclosure

«Caracal»

Universal / Island

Hinne: 4

Tellijale Tellijale

Disclosure’ väga varastes kahekümnendates vennad Guy Lawrence (vanem) ja Howard Lawrence (noorem) on oma teisel kauamängival saanud hakkama väga peene trikiga. Üheksakümnendate underground-klubide UK-garage ja vocal house on kõlama pandud peamiselt XXI sajandi pop-neosouli eliidi abil. Sam Smith, Lorde, The Weeknd, Miguel ja teised ühel albumil annavad mistahes kriteeriumite kohaselt välja vägeva staaride paraadi, millest edevuse laadani oleks vaid kukesamm. Aga mitte siin.

Vaatamata noorusele hoiavad vennakesed kogu protsessi delikaatselt, kuid kindlalt haardes ning sulatavad staarid täpselt oma maailmapilti ja helinägemusse. Duo kahe aasta eest ilmunud debüüt «Settle» lükkas moodsama tantsumuusika suuna paika ning korraga avastasid vennad endagi üllatuseks, et nende bassikäike ja vanade palade sämplinguid kostab igast august. Taaskasutus on globaalselt moes, ka biite saab taas kasutusse võtta. «Caracal» on äärmiselt suure edetabelivalmidusega klubimuusika ning ühtlasi hästistruktureeritud popp, mis mitmeski mõttes on nutikam ja nauditavam kui vendade Lawrence'ite paljukiidetud debüütplaat.

02.10.2015 05.10.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto