Sisukord
Võrkpall
Tänane leht
03.10.2015
Eesti Dilbert Horoskoop Suur kala suures akvaariumis Palju õnne Eesti lühiuudised Tagakülg Kommentaar Alluvad vaid siis, kui mõistetakse Marssalikepike meiereijuhi paunas Sinisalu: kapo ei lähe ehku peale Ta tegi seda jälle! Leegitsev kirg Ratturid teavad, mis Kohvrit ootab Male Eesti konsulile tehti Kohvri aitamine võimalikult raskeks Mälumäng Hariduslike erivajadustega (HEV) koolid Eestis Välismaa Obama nõudis karmimat relvaseadust Taani dilemma: kas rohkem anda või rohkem nõuda Välismaa lühiuudised Arvamus Päeva karikatuur Postimees 1891. aastal: kohtuvõim inimestele lähemale! Heili Klandorf: meis voolab üks veri... Lennukad paarimehed Juhtkiri: teravate harudega kahvel Ene Pajula veste: mammile tundub, et aeg liigestest on lahti Peeter Raudsik: põgeniku palve Peeter Langovitsi tagasivaade: saadikuprouaga seenel Tõnis Oja: Volkswagen kui suur seebiooper Kultuur Aja auk. Rolandi laul Täitsa puhas jazz Mida arvab Postimehe žürii filmist «Vabaduse mustrid»? Klassikaline New Order Mida arvab Postimehe žürii filmist «Kuidas ehitada kosmoselaeva»? Glämmipauk kuldsest minevikust Tüdruk The Weekndi lauludest Neo-nostalgia Kosmose hõivamise õpetus Ivo Uukkivi: kogu aeg peab väike surin sees olema Sport Spordi lühiuudised Tänaku tiimikaaslane haaras liidriohjad Miks inglased Meistrite liigas virelevad? Päev koondise töövarjuna: Gianni kõne, kapteni valud ja Rikbergi jutustused Selgus Eesti bobinaiskonna koosseis Eesti rahvuslike aarete paar Tarbija Jurist vastab Tööportaalid ei tohiks küsida isiklikke andmeid Kaugtöö eeldab usaldust tööandja ja töötaja vahel AK Mida arvab Postimehe žürii filmist «Vabaduse mustrid»? Aja auk. Rolandi laul Mida arvab Postimehe žürii filmist «Kuidas ehitada kosmoselaeva»? Täitsa puhas jazz Glämmipauk kuldsest minevikust Klassikaline New Order Neo-nostalgia Peeter Raudsik: põgeniku palve Estonian Air saab uue ilusa nime Kosmose hõivamise õpetus Tee tarkuse allikale Viimane veerg Teeme rahval tuju paremaks Veereb värten vurinaga Tüdruk The Weekndi lauludest Arhitektid, nohikud ja masinad Tõnis Oja: Volkswagen kui suur seebiooper Arter Põnevik, mis muutub aina põnevamaks Pead on varem siiratud koertele ja ahvidele Draama Türgis, menu Eestis Kopra saba Ivo Uukkivi: kogu aeg peab väike surin sees olema Peaga töötav mees ootab uut keha Inta Ruka ja tema ilusad inimesed Vaba mees Jüri Pihl ohtlikes mängudes Stiilitunnetus vanaemalt Meelelahutus Koomiks Sudoku

Päev koondise töövarjuna: Gianni kõne, kapteni valud ja Rikbergi jutustused

4 min lugemist
Peatreener Gheorghe Cretu kapten Kert Toobaliga mängu eel asju arutamas. FOTO: Tairo Lutter

Peatreeneri loal võtan end Euroopa meistrivõistluste finaalturniiriks valmistuva võrkpallikoondise kaptenile Kert Toobalile sappa ja jälgin koondise ja tema enda tegemisi päeval, mil õhtul kohtutakse teist korda kontrollmängus Hollandiga. Kapteni äratus on kell 8.20 ja nagu pallimängijate puhul tavaline, siis voodist tõusmine käib läbi valu. «Enim andsid täna hommikul tunda Achilleuse kõõlused, põlved samuti,» loetleb Toobal ja lisab naerdes: «Aga Rikberg (libero Rait Rikberg – M. G.) luges ikka kahe käe sõrmedel üles, kust tal valus on.»

Tellijale Tellijale

Vollekoondise hommikune trenn algab Rakveres kell kümme, puudu on vaid diagonaalründaja Oliver Venno, kel oli eelmisel õhtul palavik.

Trenni alguses peab peatreener Gheorghe Cretu ehk nagu kõik teda kutsuvad, Gianni, kõne. Ta räägib kõigepealt asjadest, millega ta rahul ei ole. «Kui vastane on lihtsalt parem, siis pole mul etteheiteid, aga kui te ei tee kokkulepitud asju, siis on halvasti. Kas te ei suuda keskenduda või milles on probleem?» räägib ta. Mängijad kuulavad vaikides.

02.10.2015 05.10.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto