Sisukord
Sport
Postimees
03.10.2015
Eesti Dilbert Horoskoop Suur kala suures akvaariumis Palju õnne Eesti lühiuudised Tagakülg Kommentaar Alluvad vaid siis, kui mõistetakse Marssalikepike meiereijuhi paunas Sinisalu: kapo ei lähe ehku peale Ta tegi seda jälle! Leegitsev kirg Ratturid teavad, mis Kohvrit ootab Male Eesti konsulile tehti Kohvri aitamine võimalikult raskeks Mälumäng Hariduslike erivajadustega (HEV) koolid Eestis Välismaa Obama nõudis karmimat relvaseadust Taani dilemma: kas rohkem anda või rohkem nõuda Välismaa lühiuudised Arvamus Päeva karikatuur Postimees 1891. aastal: kohtuvõim inimestele lähemale! Heili Klandorf: meis voolab üks veri... Lennukad paarimehed Juhtkiri: teravate harudega kahvel Ene Pajula veste: mammile tundub, et aeg liigestest on lahti Peeter Raudsik: põgeniku palve Peeter Langovitsi tagasivaade: saadikuprouaga seenel Tõnis Oja: Volkswagen kui suur seebiooper Kultuur Aja auk. Rolandi laul Täitsa puhas jazz Mida arvab Postimehe žürii filmist «Vabaduse mustrid»? Klassikaline New Order Mida arvab Postimehe žürii filmist «Kuidas ehitada kosmoselaeva»? Glämmipauk kuldsest minevikust Tüdruk The Weekndi lauludest Neo-nostalgia Kosmose hõivamise õpetus Ivo Uukkivi: kogu aeg peab väike surin sees olema Sport Spordi lühiuudised Tänaku tiimikaaslane haaras liidriohjad Miks inglased Meistrite liigas virelevad? Päev koondise töövarjuna: Gianni kõne, kapteni valud ja Rikbergi jutustused Selgus Eesti bobinaiskonna koosseis Eesti rahvuslike aarete paar Tarbija Jurist vastab Tööportaalid ei tohiks küsida isiklikke andmeid Kaugtöö eeldab usaldust tööandja ja töötaja vahel AK Mida arvab Postimehe žürii filmist «Vabaduse mustrid»? Aja auk. Rolandi laul Mida arvab Postimehe žürii filmist «Kuidas ehitada kosmoselaeva»? Täitsa puhas jazz Glämmipauk kuldsest minevikust Klassikaline New Order Neo-nostalgia Peeter Raudsik: põgeniku palve Estonian Air saab uue ilusa nime Kosmose hõivamise õpetus Tee tarkuse allikale Viimane veerg Teeme rahval tuju paremaks Veereb värten vurinaga Tüdruk The Weekndi lauludest Arhitektid, nohikud ja masinad Tõnis Oja: Volkswagen kui suur seebiooper Arter Põnevik, mis muutub aina põnevamaks Pead on varem siiratud koertele ja ahvidele Draama Türgis, menu Eestis Kopra saba Ivo Uukkivi: kogu aeg peab väike surin sees olema Peaga töötav mees ootab uut keha Inta Ruka ja tema ilusad inimesed Vaba mees Jüri Pihl ohtlikes mängudes Stiilitunnetus vanaemalt Meelelahutus Koomiks Sudoku

Eesti rahvuslike aarete paar

2 min lugemist
Dina Ellermann ja Akvarel. FOTO: Albert Truuväärt

RATSUTAMINE. Sel nädalavahetusel toimuval suurel Tallinn International Horse Show’l astub kodusele areenile ka Eesti rahvuslikuks aardeks kutsutav Akvarel, kes sõidab paaris Eesti ühe parema koolisõitja Dina Ellermanniga. Lisaks tublile hobusele ootas ka särav Ellermann innukalt just kodupubliku ette astumist: «Muidugi on see eriline! Ma ei vahetaks seda tunnet millegi vastu, see on nii fantastiline!»

Tellijale Tellijale

Eestil on viimastest aastatest ette näidata kaks tipptasemel koolisõitjat, kuid Saku suurhallis läheb neist starti ainult 34-aastane Ellermann, kes istus hobuse selga juba rohkem kui 20 aastat tagasi. Algul polnud noorel hobulembelisel piigal aga üldsegi plaanis koolisõitjaks hakata, pigem kiikas ta takistussõidu poole.

«Mulle meeldis väga hüpata nagu ikka kõigile alguses – takistussõit on ju põnevam. Ja hiljuti sain ühes raadiointervjuus teada, et mu esimene treener lootis, et minust saab hoopis kolmevõistleja. Aga et hobust paremini hüppama saada, hakkasin rohkem nikerdama koolisõidu kallal, sest see on kõigi ratsaspordi alade aluseks. Ja tasapisi läks nii, et tulemused tulid paremad just koolisõidus,» meenutas Ellermann, kuidas ta oma armastuse hüppamise vastu teise ala vastu välja vahetas.

02.10.2015 05.10.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto