Sisukord
Eesti
Postimees
03.10.2015
Eesti Dilbert Horoskoop Suur kala suures akvaariumis Palju õnne Eesti lühiuudised Tagakülg Kommentaar Alluvad vaid siis, kui mõistetakse Marssalikepike meiereijuhi paunas Sinisalu: kapo ei lähe ehku peale Ta tegi seda jälle! Leegitsev kirg Ratturid teavad, mis Kohvrit ootab Male Eesti konsulile tehti Kohvri aitamine võimalikult raskeks Mälumäng Hariduslike erivajadustega (HEV) koolid Eestis Välismaa Obama nõudis karmimat relvaseadust Taani dilemma: kas rohkem anda või rohkem nõuda Välismaa lühiuudised Arvamus Päeva karikatuur Postimees 1891. aastal: kohtuvõim inimestele lähemale! Heili Klandorf: meis voolab üks veri... Lennukad paarimehed Juhtkiri: teravate harudega kahvel Ene Pajula veste: mammile tundub, et aeg liigestest on lahti Peeter Raudsik: põgeniku palve Peeter Langovitsi tagasivaade: saadikuprouaga seenel Tõnis Oja: Volkswagen kui suur seebiooper Kultuur Aja auk. Rolandi laul Täitsa puhas jazz Mida arvab Postimehe žürii filmist «Vabaduse mustrid»? Klassikaline New Order Mida arvab Postimehe žürii filmist «Kuidas ehitada kosmoselaeva»? Glämmipauk kuldsest minevikust Tüdruk The Weekndi lauludest Neo-nostalgia Kosmose hõivamise õpetus Ivo Uukkivi: kogu aeg peab väike surin sees olema Sport Spordi lühiuudised Tänaku tiimikaaslane haaras liidriohjad Miks inglased Meistrite liigas virelevad? Päev koondise töövarjuna: Gianni kõne, kapteni valud ja Rikbergi jutustused Selgus Eesti bobinaiskonna koosseis Eesti rahvuslike aarete paar Tarbija Jurist vastab Tööportaalid ei tohiks küsida isiklikke andmeid Kaugtöö eeldab usaldust tööandja ja töötaja vahel AK Mida arvab Postimehe žürii filmist «Vabaduse mustrid»? Aja auk. Rolandi laul Mida arvab Postimehe žürii filmist «Kuidas ehitada kosmoselaeva»? Täitsa puhas jazz Glämmipauk kuldsest minevikust Klassikaline New Order Neo-nostalgia Peeter Raudsik: põgeniku palve Estonian Air saab uue ilusa nime Kosmose hõivamise õpetus Tee tarkuse allikale Viimane veerg Teeme rahval tuju paremaks Veereb värten vurinaga Tüdruk The Weekndi lauludest Arhitektid, nohikud ja masinad Tõnis Oja: Volkswagen kui suur seebiooper Arter Põnevik, mis muutub aina põnevamaks Pead on varem siiratud koertele ja ahvidele Draama Türgis, menu Eestis Kopra saba Ivo Uukkivi: kogu aeg peab väike surin sees olema Peaga töötav mees ootab uut keha Inta Ruka ja tema ilusad inimesed Vaba mees Jüri Pihl ohtlikes mängudes Stiilitunnetus vanaemalt Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kommentaar

1 min lugemist
Kätlin Konstabel FOTO: Erakogu

Psühholoogiline toimetulek pärast ootamatuid ja traumaatilisi sündmusi sõltub nii olukorra kriitilisusest, isikuomadustest kui ka ümbritsevate inimeste reaktsioonidest. Hädavajalik on toimunu lahtimõtestamine, paigutamine laiemasse konteksti.

Tellijale Tellijale

Oluline on aru saada, et eelnevalt on inimene olnud igas mõttes väga piiratud keskkonnas, mida mõjutada pole tal pea üldse võimalik, ning pidanud elama vajadusega valmis olla väga erinevateks arenguteks – ka selliseks, mis võib lõppeda surmaga. Vabanedes sattutakse aga uuesti tavaellu, kus peab jälle pidevalt langetama palju väikseid otsuseid, hakkama saama enda ja teiste tihti segaste tunnetega, samuti ühiskonna ootustega sobida teatud rolli, olgu ohvri või kangelase omasse.

Isikuomadustest tulevad abiks paindlikkus, enesekindlus, emotsioonide reguleerimise võime. Viimane tagab, et ka väga stressirohketes ja kõrge ebamäärasusastmega oludes suudetakse keskenduda sellele, kuidas probleemi lahendada. Teisalt aitab emotsioonide juhtimise võime teadlikult valida neid hetki, kus saab end lõdvemaks lasta ja paluda vajadusel ka teiste tuge – isegi kui neile ei saa palju faktilist infot avaldada.

02.10.2015 05.10.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto