Sisukord
Tarbija
Postimees
05.10.2015
Eesti Tuntud elektroonikaäri osales kriminaalses raharingis Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Kommentaar Palju õnne 0510esikülg Tagakülg Võrdõigusvoliniku büroost kaovad kevadel pooled töökohad Seksuaalsüütegude lahendamisega tegeleb Eesti vaid üks seksuoloog Õiguskantsler: Eesti ei vastuta okupatsionivõimude otsuste eest Eesti lühiuudised Vägevale võõraid ei oodata Majandus Tänavu on parimat tootlust pakkunud Eesti aktsiad Majanduse lühiuudised E-kaubandus kasvab jõudsalt Narva superladu toob Aasia kaubad kiiremini Eestisse Välismaa Iraagi migrandid on avastanud uue sihtriigi: Soome Prantsuse Rivieras hukkus tulvades 17 inimest Välismaa lühiuudised Afganistanis tabas arvatav USA õhulöök haiglat Moskva: islamistid on pagema hakanud Arvamus Juhtkiri: võrdsete võimaluste mustermaa Liisa Pakosta: ideaalis poleks võrdõigusvolinikku vaja Postimees 1927. aastal: Voldemarase valitsuse terror muutub karmimaks Ester Põldma: töö ja armastus Sven Mikser: Putini perspektiivitu avantüür Kultuur Eesti kunsti aken Euroopasse Tammearu tõi saali korraga naeru ja pisarad Elu sunnil kirjanikuks Sport Pallikaotused röövisid hooaja avamängus Kalevi võimalused Spordi lühiuudised Kas Tänak lasi tiimikaaslase lõplikult eest? Peatreener ja kapten: oleme EMiks valmis Saatusest, rahast ja õigest hingamisest Peasekretär taas koondise vaateväljas Raskete aegade kiuste kõrge kolmas koht Tarbija Tänavu on parimat tootlust pakkunud Eesti aktsiad Tartu Ema leidis koolilõputeema lapsele turvahälli valides Kaasav eelarve: tartlased jagavad 140 000 eurot Lasteaias peab mudilaste mänge valvama rohkem inimesi Sõdurite hauaplaatidele ilmusid uuesti nimed Meelelahutus Koomiks Sudoku

Tänavu on parimat tootlust pakkunud Eesti aktsiad

3 min lugemist
FOTO: Allikas: Postimees

Investeerimisportaali MarketWatch teatel on selle aasta kolme esimese kvartali põhjal näha, et esimest korda alates 1990. aastast on hoiuste tootlus suurem nii aktsiaturgudest kui ka võlakirjadest. Investeerimispanga Bank of America Merrill Lynch andmetel on globaalsete valitsusvõlakirjade tootlus miinus 2,9 protsenti ja globaalsete aktsiaturgude tootlus koguni miinus kuus protsenti.

Tellijale Tellijale

Kuna tegemist on dollariarvestusega ja meie säästjate-investorite ligipääs võlakirjaturgudele on üsna piiratud, peaks eestlaste investeeringute tootlus olema mõnevõrra erinev. Pealegi on Tallinna börsiindeks OMXT tänavu kerkinud 15 protsenti, millega peaksime olema maailma edukamate börside hulgas.

Nagu teada, on meie inimesed suhteliselt tagasihoidlikud investorid, kes paigutavad oma sääste peamiselt hoiustesse ja teise samba pensionifondidesse. Samas leidub ka tuhandeid inimesi, kes investeerivad nii Tallinna börsi kui ka välismaistesse börsiettevõtetesse.

03.10.2015 06.10.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto