Sisukord
Eesti
Postimees
05.10.2015
Eesti Tuntud elektroonikaäri osales kriminaalses raharingis Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Kommentaar Palju õnne 0510esikülg Tagakülg Võrdõigusvoliniku büroost kaovad kevadel pooled töökohad Seksuaalsüütegude lahendamisega tegeleb Eesti vaid üks seksuoloog Õiguskantsler: Eesti ei vastuta okupatsionivõimude otsuste eest Eesti lühiuudised Vägevale võõraid ei oodata Majandus Tänavu on parimat tootlust pakkunud Eesti aktsiad Majanduse lühiuudised E-kaubandus kasvab jõudsalt Narva superladu toob Aasia kaubad kiiremini Eestisse Välismaa Iraagi migrandid on avastanud uue sihtriigi: Soome Prantsuse Rivieras hukkus tulvades 17 inimest Välismaa lühiuudised Afganistanis tabas arvatav USA õhulöök haiglat Moskva: islamistid on pagema hakanud Arvamus Juhtkiri: võrdsete võimaluste mustermaa Liisa Pakosta: ideaalis poleks võrdõigusvolinikku vaja Postimees 1927. aastal: Voldemarase valitsuse terror muutub karmimaks Ester Põldma: töö ja armastus Sven Mikser: Putini perspektiivitu avantüür Kultuur Eesti kunsti aken Euroopasse Tammearu tõi saali korraga naeru ja pisarad Elu sunnil kirjanikuks Sport Pallikaotused röövisid hooaja avamängus Kalevi võimalused Spordi lühiuudised Kas Tänak lasi tiimikaaslase lõplikult eest? Peatreener ja kapten: oleme EMiks valmis Saatusest, rahast ja õigest hingamisest Peasekretär taas koondise vaateväljas Raskete aegade kiuste kõrge kolmas koht Tarbija Tänavu on parimat tootlust pakkunud Eesti aktsiad Tartu Ema leidis koolilõputeema lapsele turvahälli valides Kaasav eelarve: tartlased jagavad 140 000 eurot Lasteaias peab mudilaste mänge valvama rohkem inimesi Sõdurite hauaplaatidele ilmusid uuesti nimed Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kommentaar

2 min lugemist
Maria Entsik FOTO: Mihkel Maripuu

Selles maksukuriteos oli kahtlustatav ka AS Leventa, aga kuna see aktsiaselts liideti teise äriühinguga, mille tulemusena AS Leventa kui iseseisev ettevõte lõpetas tegevuse, siis polnud seaduse järgi võimalik juriidilisele isikule süüdistust esitada. Ka riigikohus on juhtinud eelmisel aastal langetatud otsuses tähelepanu asjaolule, et hetkel on Eesti seadustes lünk, mis võimaldab kuriteo toime pannud äriühingul kasutada jagunemist, ühinemist või likvideerimist karistuse vältimiseks.

Tellijale Tellijale

Kui juriidiline isik on registrist kustutatud, siis seaduse järgi on tema õigusvõime lõppenud – see on samaväärne inimese surmaga. Sarnaselt inimese vara ja võlgade pärandamisega lähevad ettevõtte ühinemisel või jagunemisel üle küll varad ja maksuvõlad, aga mitte vastutus kuriteo eest.

Riigikohus soovitas seadusandjal kaaluda muudatusi ja siinkohal oleks kindlasti mõttekoht. Kas kahtlustuse saanud äriühingu, suure maksuvõlaga või maksumenetluses oleva äriühinguga tehtavad registritoiminguid peaksid olema sama lihtsad kui oma äri ausalt ajavatel äriühingutel? Ilmselt tuleks ausa konkurentsi, läbipaistvama majanduskeskkonna ning riigirahanduse huvides seda küsimust laiemalt arutada, kuhupoole soovime edasi liikuda.

03.10.2015 06.10.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto