R, 31.03.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Iraagi migrandid on avastanud uue sihtriigi: Soome

Kadri Veermäe
, toimetaja
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Migrandivastane protestija Soome lipuga laupäeval Helsingis.
Migrandivastane protestija Soome lipuga laupäeval Helsingis. Foto: SCANPIX

5,4 miljoni elanikuga Soomest on ootamatult saanud üks üle Vahemere Euroopasse tulevate iraaklaste  ihaldatumaid sihtpunkte, eile avaldatud Soome migratsiooniameti andmete järgi on sealsetest varjupaigataotlejatest kaks kolmandikku pärit just Iraagist.

Sel aastal on Soomes asüülitaotluse esitanud juba 11 900 iraaklast, rohkem on neid esitatud vaid Euroopas enim migrante vastu võtvale Saksamaale.

Lisaks toimusid riigis nädalavahetusel Helsingis, Lahtis, Mikkelis ja Tornios nii pagulasvastased kui ka pagulasi soosivad protestid, mis möödusid võimude hinnangul küll rahumeelselt. Immigratsioonivastased meeleavaldajad nõudsid, et riigi piiridel kehtestataks karmim kontroll ja et Rootsist tulevad inimesed sealsamas tagasi saadetaks. Nimelt on Torniost saanud Rootsi kaudu Soome saabuvate migrantide uus sisenemispunkt, üleeile tuli sealtkaudu riiki ligi 300 ja eile teist sama palju varjupaigataotlejaid.

Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Märksõnad
Tagasi üles