Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Lasteaias peab mudilaste mänge valvama rohkem inimesi

Tartu Meelespea lasteaed korraldas oma töö juba varem ümber nii, et lastega viibib õues korraga kaks täiskasvanut rühma kohta. Läinud reedel valvasid selle lasteaia Lepatriinude rühma laste mänge õpetaja Piret Post (paremal) ning praktikant Kärt Pilv. FOTO: Margus Ansu

Kui seni oli Eesti laste­aedades tavaks, et lastega viibis õues üks õpetaja, siis sügisene seadusemuudatus kohustab lasteaedu tagama terve päeva jooksul enamate täiskasvanute kohalolu.

Tellijale Tellijale

Seni reguleeris seadus, kui palju täiskasvanuid peab lastega kaasas olema õppekäikudel, kui minnakse lasteaia territooriumilt välja. Seda, mitu silmapaari aga lapsi lasteaia õuealal peaks jälgima, polnud kuskil ette kirjutatud.

Septembris jõustunud koolieelse lasteasutuse seaduse muudatus seab aga siin uued tingimused: näiteks 16-lapselises sõimerühmas peab kogu päeva jooksul olema lastega üks täiskasvanu iga kümne, 24-lapselises aiarühmas iga kaheteist lapse kohta.

03.10.2015 06.10.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto