Sisukord
Uudised
Tänane leht
05.10.2015
Eesti Tuntud elektroonikaäri osales kriminaalses raharingis Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Kommentaar Palju õnne 0510esikülg Tagakülg Võrdõigusvoliniku büroost kaovad kevadel pooled töökohad Seksuaalsüütegude lahendamisega tegeleb Eesti vaid üks seksuoloog Õiguskantsler: Eesti ei vastuta okupatsionivõimude otsuste eest Eesti lühiuudised Vägevale võõraid ei oodata Majandus Tänavu on parimat tootlust pakkunud Eesti aktsiad Majanduse lühiuudised E-kaubandus kasvab jõudsalt Narva superladu toob Aasia kaubad kiiremini Eestisse Välismaa Iraagi migrandid on avastanud uue sihtriigi: Soome Prantsuse Rivieras hukkus tulvades 17 inimest Välismaa lühiuudised Afganistanis tabas arvatav USA õhulöök haiglat Moskva: islamistid on pagema hakanud Arvamus Juhtkiri: võrdsete võimaluste mustermaa Liisa Pakosta: ideaalis poleks võrdõigusvolinikku vaja Postimees 1927. aastal: Voldemarase valitsuse terror muutub karmimaks Ester Põldma: töö ja armastus Sven Mikser: Putini perspektiivitu avantüür Kultuur Eesti kunsti aken Euroopasse Tammearu tõi saali korraga naeru ja pisarad Elu sunnil kirjanikuks Sport Pallikaotused röövisid hooaja avamängus Kalevi võimalused Spordi lühiuudised Kas Tänak lasi tiimikaaslase lõplikult eest? Peatreener ja kapten: oleme EMiks valmis Saatusest, rahast ja õigest hingamisest Peasekretär taas koondise vaateväljas Raskete aegade kiuste kõrge kolmas koht Tarbija Tänavu on parimat tootlust pakkunud Eesti aktsiad Tartu Ema leidis koolilõputeema lapsele turvahälli valides Kaasav eelarve: tartlased jagavad 140 000 eurot Lasteaias peab mudilaste mänge valvama rohkem inimesi Sõdurite hauaplaatidele ilmusid uuesti nimed Meelelahutus Koomiks Sudoku

Ema leidis koolilõputeema lapsele turvahälli valides

3 min lugemist
Õppejõud Kristi Vahur (vasakul) ja Tartu tervishoiukõrgkoolis tervisekaitse spetsialisti eriala omandanud Elen Pabo näitavad, miks vana turvahäll beebile autovarustuseks enam ei sobi. Laual lebab nukk, mitte laps. FOTO: Margus Ansu

Elen Pabo märkas poes laste turvavarustust, mida pakuti autos kasutatava turvatooli asemel. Et see ei paistnud sugugi usaldus­väärne, hakkas ta asja uurima ning selgus, et Euroopa Liidus on niisugune toode ammu tunnistatud ohtlikuks.

Tellijale Tellijale

«Aga ikkagi sattus see varustus Eestis müügile,» ütleb Elen Pabo, kes on kahe lapse ema ning nüüdseks omandanud Tartu tervishoiukõrgkoolis tervisekaitse spetsialisti eriala. Ta räägib, et seadus nõuab autos laste turvavarustust küll, aga tegelikult ei kontrolli mitte keegi seda, mida poodides turvahällide ja -toolide pähe tegelikult müüakse.

Eespool kirjeldatud lugu juhtus mitme aasta eest. Siis asus Elen Pabo kirjavahetusse maanteeameti, tarbijakaitseameti ning majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumiga. Läks enam kui aasta enne, kui ka Eestis niisuguste turvahoidikute müük peatati.

03.10.2015 06.10.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto