Sisukord
Välisuudised
Tänane leht
10.10.2015
Eesti Uus trend: ostja kutsub müüjale politsei Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Tagakülg Palju õnne Veteranid kohtusid suure jalgpallimatši eel peaministritega Eesti lühiuudised lk 4 Pagulased ootavad heatahtlikkust Sool, leib ja sõbralik tere Ei löö kunagi käega Täbaras Tsahkna Uudiseid loomaaiast: londilised ootavad pidu Välismaa Välismaa lühiuudised: 9.10.2015 Sahharovile kandideerivad nii Savtšenko kui Snowden Kui mitte vendlus, siis vajadus Jeruusalemm ja Iisrael upuvad vägivalda Nobeli komitee pärgas tuneeslasi Elu pärast sõda Arvamus Mees, kes vajab isanime Ahto Lobjaka essee: piirirahvas Peeter Langovitsi tagasivaade: Unic vallutas vanalinna Kui mitte vendlus, siis vajadus Ei löö kunagi käega Päeva karikatuur Täbaras Tsahkna Erik Prozes: Ma ei usu nende pisaraid Postimees 1936. aastal: Tartu kammivabrik «Estico» leekides Vladimir Sazonov: Venemaa salapärane gambiit Süürias Jelena Skulskaja veste: austatud härra surmalaps Kultuur Väikeste asjade rock Mida arvab Postimehe žürii filmist «Karmil pinnal»? Aasta soundtrack Luulehetk – hetk luules Mis tants? Võta parem naine! Müstika jäävusest ehk keskaegse loo kaasaegsest tähendusest Lennon, Liverpool ja surematud biitlid Axel ja Maria, August ja Siri Kord, kui kunst veel plahvatas Harriet Toompere: lapsena tahtsin olla keegi, keda keegi ei tea Sport Spordi lühiuudised 10.10 Saaremaa rallit juhib Siim Plangi Cretu oma mängijatest: kellele on avatud taeva väravad, kes on koondise A ja O Kelly Sildaru oskuste arendamiseks astuti järgmine vajalik samm Jimmy Högberg – haridust nautiv müüdimurdja Tarbija Kaitstud töö võimaldab töötada ka raske puudega inimesel AK Jean-Pierre Bourguignon: teadusele tuleks vaadata optimistlikumalt Nädala plaat. Taasleitud side reaalsusega Ahto Lobjaka essee: piirirahvas Metallile müüdud Unustatud vana Väikeste asjade rock NY art-pop Mis tants? Võta parem naine! Aasta soundtrack Aita Taavi Aasal Tallinna juhtida Planeedid ennustavad Viimane veerg Edgar Savisaare tervitus kaitsepolitseile Elu pärast sõda Lennon, Liverpool ja surematud biitlid Axel ja Maria, August ja Siri Arter Kui valida, siis see, mis hirmutab Margit Härma: kui suur on sinu maailm? Vaat see on kohutav kliima! Mustanahaline Läti kommunist-separatist Kaks paari, neli ellusuhtumist Hendrik Aguri õppetunnid rabas Harriet Toompere: lapsena tahtsin olla keegi, keda keegi ei tea Igavesed ajateenijad ehk ühe rühma 20 aastat rivis Meelelahutus Koomiks Sudoku

Mustanahaline Läti kommunist-separatist

3 min lugemist
Õigele kommunistile kohaselt valis Beness Aijo pildi tegemise kohaks Lenini ausamba jalami – nii on ju seljatagune kindel. FOTO: Jaanus Piirsalu

Kui loo pealkiri tundub kummaline, siis veel kummalisemaks asi läheb, ehk nagu ütleb reklaamlause – ja seegi pole veel kõik. Nimelt võitleb Inglismaa komparteisse kuuluv mees vabatahtlikuna Luganski separatistide ridades, kus tema sõnul on ka mitmeid inimesi Eestist.

Tellijale Tellijale

Kohtume Beness Aijoga Luganski peaväljakul, ja nagu kommunistile kohane – Lenini kuju jalamil. Mees kannab laigulist mundrit, millel embleem venekeelse kirjaga «Viisakad inimesed». Just nii nimetasid ennast möödunud kevadel Krimmi hõivanud eraldusmärkideta Vene sõjaväelased.

36-aastane Aijo on sündinud Lätis, aga õppinud ja töötanud aastaid Londonis. Ta räägib, et kuulub Inglismaa kommunistlikkuse parteisse ja on samal ajal Vene äärmusrahvuslase, kirjanik Eduard Limonovi partei Teine Venemaa (varem Venemaa natsionaalbolševistlik partei, mis on nüüdseks Venemaal keelatud – J. P.) Läti rakukese liige.

09.10.2015 12.10.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto