Sisukord
Eesti
Postimees
08.10.2015
Eesti Mälumäng Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Piirilepe jõuab täna valitsusse Kriitilised 51 häält Vene uus saadik tunneb kergendust Kohvri vabanemisest Kohus: Savisaar võib mõjutada tunnistajaid Eesti lühiuudised lk 3 Kohtusaali kaasa mõnus istumisalune ja põnev raamat Tagakülg Kuulus fotograaf kaebas Keskerakonna kohtusse 8.10 esikas Keeleprobleem viis konfliktini koolis Veerenni raudteeülesõidu sulgemine takerdus bürokraatiasse Majandus Majanduse lühiuudised 20 aastat ettevõtluskogemust: naabrimehega raha vahetamine rikkaks ei tee Välismaa Välismaa lühiuudised Süüriast on saanud tuliseim NATO ja Venemaa huvide ristumispunkt Paremäärmuslus piilub Saksamaal varjust välja Merkel ja Hollande rõhutasid Euroopa ühtsuse vajalikkust Arvamus Taavet Hinrikus: e-riik peab olema salliv Lugeja kiri: Õpilasvahetus vene kooli pilgu läbi Hanno Tomberg: Eesti majandus vajab selgeid eesmärke Lugeja kiri: Loodusest ja Savisaarest Lugeja kiri: Poliitnoored kui tugi ühiskonnale Andres Reimer: Soome gaasibluff Postimees 1905. aastal: koletu kuritöö Rannus Olev Remsu: Putini neljas sõda ja tema muud tegemised Päeva karikatuur Juhtkiri: ärikate mainest ideederohke ärikultuurini Sport Kalev/Cramo selge võit, mille ettevalmistuseks kulus 15 minutit Spordi lühiuudised Avo Keel loodab ühe mängu faktorile ja Horvaatia vanakestele Tipptasemel kuuik võitleb koha eest nelikus Kes võtab kelle koha? Tallinn Kohus: Savisaar võib mõjutada tunnistajaid Veerenni raudteeülesõidu sulgemine takerdus bürokraatiasse Tarbija Korstnapühkija soovitused ahjukütjatele Eestlane ei taha enam käsi määrida Tanklate alkoholimüügile koidab viimnepäev Tartu Masendav tõde: alaealistele müüs Tartus alkoholi 14 kauplusest 9 Toomemäge ootab ees uus infograafika Doonorkoer päästab koeraelusid Julge neiu nopib autorallidelt karikaid Meelelahutus Koomiks Sudoku

Vene uus saadik tunneb kergendust Kohvri vabanemisest

1 min lugemist
Aleksandr Petrov FOTO: Jaanus Piirsalu

Venemaa uus suursaadik Eestis Aleksandr Petrov peab heaks endeks oma tööle, et kaitsepolitseinik Eston Kohver vabanes vangistusest Venemaal tema ametiaja alguseks.

62-aastane, üks suuremaid Saksamaa-spetsialiste Venemaa välisministeeriumis Petrov saabub Tallinna eeloleval pühapäeval. Sel puhul Moskvas intervjuud andes ilmus diplomaadi näole silmanähtav kergendus, kui küsisin temalt Kohvri juhtumi kohta. Kergendus sellepärast, et see üle aasta kestnud vangistussaaga sai tema ametiaja alguseks läbi ning tal ei tule Eestis pidevalt vastata ühele ja samale küsimusele.

Petrov oli nõus minu sõnadega, et tal vedas. «Ilmselt võib öelda jah, et mul vedas. Kui hakkab niimoodi vedama ka edaspidi, siis on väga hea,» lausus ta naeratades, pidades silmas lootust, et Eesti-Vene suhetes tuleks võimalikult vähe ette selliseid kriitilisi juhtumeid.

Veidi üle aasta Moskvas ja Pihkvas kinni istunud ning Venemaal spionaažis süüdi mõistetud Kohvri väljavahetamist Eesti riiki reetnud kaitsepolitsei endise kõrge ametniku Aleksei Dresseni vastu nimetas Venemaa uus saadik «soodsaks lõpuks».

«Minu meelest on see tunnistus sellest, et mõlemad pooled on valmis otsima konstruktiivseid lahendusi, mis aitaksid arendada omavahelisi suhteid ja vaadata edasi tulevikku,» ütles Petrov. «See on väga hea väljavaade.»

Peatne suursaadik nentis, et Eesti ja Venemaa suhetes ei ole praegu kõige paremad ajad. «On probleemid, mis on kõigile hästi teada, aga ma eeldan, et on mõlema poole huvides hakata otsima vastastikku rahuldavaid lahendusi,» lausus ta.

Kohver vahetati Dresseni vastu välja Eesti-Vene piiril 26. septembril vahetult enne Venemaa presidendi Vladimir Putini olulist esinemist ÜRO peaassambleel.

Viimaseid päevi Vene välisministeeriumis 3. Euroopa osakonna direktori asetäitjana töötav Petrov asub Tallinnas ametisse 12. oktoobril, juba tuleval nädalal peaks ta andma üle volikirjad president Toomas Hendrik Ilvesele.

Loe homsest Postimehest intervjuud Aleksandr Petroviga.

Seotud lood
07.10.2015 09.10.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto