E, 16.05.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Merkel ja Hollande rõhutasid Euroopa ühtsuse vajalikkust

Postimees
Merkel ja Hollande rõhutasid Euroopa ühtsuse vajalikkust
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Saksamaa liidukantsler Angela Merkel ja Prantsusmaa president François Hollande eile Strasbourgis
Saksamaa liidukantsler Angela Merkel ja Prantsusmaa president François Hollande eile Strasbourgis Foto: SCANPIX

Euroopa ees seisvate väljakutsete lahendamiseks tuleb teha rohkem koostööd, toonitasid Saksamaa liidukantsler Angela Merkel ja Prantsusmaa president François Hollande eile Strasbourgis Euroopa Parlamendi poole pöördudes.

Kahe liidri sõnavõttu nimetati juba enne nende täiskogu ette astumist ajalooliseks. Enne eilset olid Euroopa Liidu mootoriks nimetatud riikide liidrid ühiselt europarlamendi poole pöördunud vaid korra. Pärast Berliini müüri langemist 1989. aastal tegid seda Prantsuse president François Mitterrand ja Saksa liidukantsler Helmut Kohl.

Nii Hollande kui Merkel keskendusid oma kõnes põgenikekriisile, põgusamalt puudutati aga ka näiteks Ukraina konflikti, euroala ees seisvaid väljakutseid, Kreeka kriisi, kliimaküsimusi, raskustesse sattunud Euroopa põllumajandussektori toetamise vajadust, natsionalismi tõusu Euroopas ja muid küsimusi. Mõlemad rõhutasid, et nende küsimuste lahendamiseks peab Euroopa tegutsema ühiselt.

Salvesta lood hiljem lugemiseks!
Minu lood
Eesti uudised
Tallinn
Majandus
Maailm
Arvamus
Sport
Tarbija
Tartu Postimees
Tagasi üles