Sisukord
Arvamus
Postimees
08.10.2015
Eesti Mälumäng Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Piirilepe jõuab täna valitsusse Kriitilised 51 häält Vene uus saadik tunneb kergendust Kohvri vabanemisest Kohus: Savisaar võib mõjutada tunnistajaid Eesti lühiuudised lk 3 Kohtusaali kaasa mõnus istumisalune ja põnev raamat Tagakülg Kuulus fotograaf kaebas Keskerakonna kohtusse 8.10 esikas Keeleprobleem viis konfliktini koolis Veerenni raudteeülesõidu sulgemine takerdus bürokraatiasse Majandus Majanduse lühiuudised 20 aastat ettevõtluskogemust: naabrimehega raha vahetamine rikkaks ei tee Välismaa Välismaa lühiuudised Süüriast on saanud tuliseim NATO ja Venemaa huvide ristumispunkt Paremäärmuslus piilub Saksamaal varjust välja Merkel ja Hollande rõhutasid Euroopa ühtsuse vajalikkust Arvamus Taavet Hinrikus: e-riik peab olema salliv Lugeja kiri: Õpilasvahetus vene kooli pilgu läbi Hanno Tomberg: Eesti majandus vajab selgeid eesmärke Lugeja kiri: Loodusest ja Savisaarest Lugeja kiri: Poliitnoored kui tugi ühiskonnale Andres Reimer: Soome gaasibluff Postimees 1905. aastal: koletu kuritöö Rannus Olev Remsu: Putini neljas sõda ja tema muud tegemised Päeva karikatuur Juhtkiri: ärikate mainest ideederohke ärikultuurini Sport Kalev/Cramo selge võit, mille ettevalmistuseks kulus 15 minutit Spordi lühiuudised Avo Keel loodab ühe mängu faktorile ja Horvaatia vanakestele Tipptasemel kuuik võitleb koha eest nelikus Kes võtab kelle koha? Tallinn Kohus: Savisaar võib mõjutada tunnistajaid Veerenni raudteeülesõidu sulgemine takerdus bürokraatiasse Tarbija Korstnapühkija soovitused ahjukütjatele Eestlane ei taha enam käsi määrida Tanklate alkoholimüügile koidab viimnepäev Tartu Masendav tõde: alaealistele müüs Tartus alkoholi 14 kauplusest 9 Toomemäge ootab ees uus infograafika Doonorkoer päästab koeraelusid Julge neiu nopib autorallidelt karikaid Meelelahutus Koomiks Sudoku

Lugeja kiri: Õpilasvahetus vene kooli pilgu läbi

1 min lugemist

Kolm aastat tagasi laekus minu postkasti kiri, mis tutvustas ühte programmi. See programm oli VeniVidiVici ning pakkus 7.–12. klassi õpilastele ühe- või kahenädalast õppimisvõimalust erinevates Eestimaa koolides. Otsus tuli väga kiiresti – me osaleme! Õnneks oli meie kooli direktor minuga nõus, kõik vajalikud paberid said vormistatud ning töö võis alata. Siinkohal mainiks kohe programmi loojaid ja eestvedajaid, kellega koostöö oli väga produktiivne algusest peale – alati aidati probleeme lahendada, vastati küsimustele, anti nõu. Sellise suhtumise eest olen programmi algatajatele äärmiselt tänulik!

VeniVidiVici õpilasvahetuses osalemine eeldas eelkõige põhjalikku selgitustööd. Sellest ma alustasingi. Esialgu, kui käisin klassides programmi tutvustamas, ei tekitanud see meie kooli õpilastes erilist soovi osaleda. Kuid aja möödudes, kui esimesed julgemad vahetujad naasid meie kooli tagasi vahetuskoolidest ja oma muljeid teistega jagasid, aina rohkem ja rohkem lapsi soovis osaleda.

Kolme aasta jooksul sai 19 vahetust korraldatud (nende hulgas on üks eriti aktiivne neiu, kes jõudis käia kolmes eesti koolis) ning vastu võtnud oleme kolm õpilast. Võin julgelt väita, et kõik programmis osalenud õpilased on saanud ühe positiivse kogemuse võrra rikkamaks.

Seotud lood
    07.10.2015 09.10.2015
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
    Logi sisse
    Sul ei ole kontot?
    Loo Postimees konto