Sisukord
Arvamus
Postimees
08.10.2015
Eesti Mälumäng Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Piirilepe jõuab täna valitsusse Kriitilised 51 häält Vene uus saadik tunneb kergendust Kohvri vabanemisest Kohus: Savisaar võib mõjutada tunnistajaid Eesti lühiuudised lk 3 Kohtusaali kaasa mõnus istumisalune ja põnev raamat Tagakülg Kuulus fotograaf kaebas Keskerakonna kohtusse 8.10 esikas Keeleprobleem viis konfliktini koolis Veerenni raudteeülesõidu sulgemine takerdus bürokraatiasse Majandus Majanduse lühiuudised 20 aastat ettevõtluskogemust: naabrimehega raha vahetamine rikkaks ei tee Välismaa Välismaa lühiuudised Süüriast on saanud tuliseim NATO ja Venemaa huvide ristumispunkt Paremäärmuslus piilub Saksamaal varjust välja Merkel ja Hollande rõhutasid Euroopa ühtsuse vajalikkust Arvamus Taavet Hinrikus: e-riik peab olema salliv Lugeja kiri: Õpilasvahetus vene kooli pilgu läbi Hanno Tomberg: Eesti majandus vajab selgeid eesmärke Lugeja kiri: Loodusest ja Savisaarest Lugeja kiri: Poliitnoored kui tugi ühiskonnale Andres Reimer: Soome gaasibluff Postimees 1905. aastal: koletu kuritöö Rannus Olev Remsu: Putini neljas sõda ja tema muud tegemised Päeva karikatuur Juhtkiri: ärikate mainest ideederohke ärikultuurini Sport Kalev/Cramo selge võit, mille ettevalmistuseks kulus 15 minutit Spordi lühiuudised Avo Keel loodab ühe mängu faktorile ja Horvaatia vanakestele Tipptasemel kuuik võitleb koha eest nelikus Kes võtab kelle koha? Tallinn Kohus: Savisaar võib mõjutada tunnistajaid Veerenni raudteeülesõidu sulgemine takerdus bürokraatiasse Tarbija Korstnapühkija soovitused ahjukütjatele Eestlane ei taha enam käsi määrida Tanklate alkoholimüügile koidab viimnepäev Tartu Masendav tõde: alaealistele müüs Tartus alkoholi 14 kauplusest 9 Toomemäge ootab ees uus infograafika Doonorkoer päästab koeraelusid Julge neiu nopib autorallidelt karikaid Meelelahutus Koomiks Sudoku

Lugeja kiri: Poliitnoored kui tugi ühiskonnale

1 min lugemist

Ilmselt on kõigile tuttav Indrek Tarandi nägemus erakondade noortekogudest. Selle nägemuse sisu on «poliitbroilerid». Vaimukas, ja saab omaette broilerit ning kõiki tootmisprotsesse ette kujutades vuntsi muheleda. Ei pane pahaks, saab ka ise sel kulul nalja tehtud.

Nõukogude ajal nimetati poliitilist noorteorganisatsiooni komsomoliks. Tagas kommunistlike noorte järelkasvu. Vabas Eestis kannavad noortekogud demokraatliku ja eetilise riigijuhtimise järjepidevust.

Erakondade noortekogud koosnevad üldiselt noorteklubidest, mis paiknevad maakonnakeskustes ja suuremates omavalitsustes. Need koondavad sarnaselt mõtlevaid ja entusiastlikke inimesi. Klubide tasandil on peamiseks kokkusaamise ajendiks klubiõhtu. Korraldatakse koolitusi, debatte, kutsutakse esinema poliitikuid, ühiskonnategelasi, ettevõtjaid, kultuuritegelasi. Arutletakse ka oma piirkonna ning riigi tasandi poliitilistel teemadel, mõeldakse kaasa ja vajadusel öeldakse sõna sekka. Just see on poliitilise noorteorganisatsiooni üks suurimaid eeliseid huvigrupi Lilleke ees. On lihtne saada ja leida kontakti tegelike otsustajatega. Paljud noortekogude liikmed kandideerivad ka ise kohaliku tasandi ning ka riigikogu valimistel, löövad kaasa valimisprogrammide ning omavalitsuste eesmärkide loomisel, sõnastamisel.

Mida varem hakkab inimene muret tundma tuleviku pärast, seda suurem on ka tõenäosus, et tulevikus soovitakse ühiskonnale midagi tagasi anda. Ei mõelda vaid, mida saab riik teha minu jaoks, vaid mõeldakse ka, mida saan mina teha riigi heaks.

Seotud lood
    07.10.2015 09.10.2015
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
    Logi sisse
    Sul ei ole kontot?
    Loo Postimees konto