Sisukord
Kultuur
Postimees
10.10.2015
Eesti Uus trend: ostja kutsub müüjale politsei Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Tagakülg Palju õnne Veteranid kohtusid suure jalgpallimatši eel peaministritega Eesti lühiuudised lk 4 Pagulased ootavad heatahtlikkust Sool, leib ja sõbralik tere Ei löö kunagi käega Täbaras Tsahkna Uudiseid loomaaiast: londilised ootavad pidu Välismaa Välismaa lühiuudised: 9.10.2015 Sahharovile kandideerivad nii Savtšenko kui Snowden Kui mitte vendlus, siis vajadus Jeruusalemm ja Iisrael upuvad vägivalda Nobeli komitee pärgas tuneeslasi Elu pärast sõda Arvamus Juhtkiri: Eesti ime ja praeguste poliitikute häbi Jean-Pierre Bourguignon: teadusele tuleks vaadata optimistlikumalt Mees, kes vajab isanime Ahto Lobjaka essee: piirirahvas Peeter Langovitsi tagasivaade: Unic vallutas vanalinna Kui mitte vendlus, siis vajadus Ei löö kunagi käega Päeva karikatuur Täbaras Tsahkna Erik Prozes: Ma ei usu nende pisaraid Postimees 1936. aastal: Tartu kammivabrik «Estico» leekides Kultuur Metallile müüdud Unustatud vana Väikeste asjade rock NY art-pop Mida arvab Postimehe žürii filmist «Karmil pinnal»? Aasta soundtrack Luulehetk – hetk luules Mis tants? Võta parem naine! Müstika jäävusest ehk keskaegse loo kaasaegsest tähendusest Lennon, Liverpool ja surematud biitlid Axel ja Maria, August ja Siri Sport Spordi lühiuudised 10.10 Saaremaa rallit juhib Siim Plangi Cretu oma mängijatest: kellele on avatud taeva väravad, kes on koondise A ja O Kelly Sildaru oskuste arendamiseks astuti järgmine vajalik samm Jimmy Högberg – haridust nautiv müüdimurdja Tarbija Kaitstud töö võimaldab töötada ka raske puudega inimesel AK Metallile müüdud Unustatud vana Väikeste asjade rock NY art-pop Mis tants? Võta parem naine! Aasta soundtrack Aita Taavi Aasal Tallinna juhtida Planeedid ennustavad Viimane veerg Edgar Savisaare tervitus kaitsepolitseile Elu pärast sõda Arter Kui valida, siis see, mis hirmutab Margit Härma: kui suur on sinu maailm? Vaat see on kohutav kliima! Mustanahaline Läti kommunist-separatist Kaks paari, neli ellusuhtumist Hendrik Aguri õppetunnid rabas Harriet Toompere: lapsena tahtsin olla keegi, keda keegi ei tea Igavesed ajateenijad ehk ühe rühma 20 aastat rivis Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Lennon, Liverpool ja surematud biitlid

3 min lugemist
Yoko Ono ja John Lennon 1969. aastal. FOTO: AP

Kui rongiga sõita, algab Liverpool juba Runcorni sillast, mis viib üle Mersey jõe võimsa suudme. Siinse geomeetriliselt korrastatud tööstusmaastiku sisse mahub John Lennoni nimeline lennujaam.  Seejärel püüavad pilku sajad punakad katused, millest mõnda ehivad endiselt vanamoodsalt dekoratiivsed kaminakorstnad.  Siis veel läbi kollakaspruunist kivist tunneli, ning kohal sa oledki – Liverpooli Lime Streeti raudteejaamas.

Tellijale

Meretuultele avatud paik, mis koos oma pubidega, kus liikusid uudised Londoni muusikaelust, on ju ka osake biitlite suurest loost. John Lennon, kelle 75. sünniaastapäeva selle aasta 9. oktoobril Liverpoolis suurejooneliselt  tähistatakse, lahkus siit, sünnilinnast, alles täiskasvanuna. 23-aastasena, mil bändi kasvav kuulsus oli juba kõik teised biitlid Liverpoolist Londonisse meelitanud. 

Tänaseks on biitlite tegevus pannud aluse globaalsele tööstusele, milles muusika kõrval on aina kasvav osa neil pillidel ja esemetel, mis kunagi bändi liikmetele kuulunud. Ka raamatud – nii uurivad kui ka mälestustel põhinevad, fotoalbumitest rääkimata, on minev kaup.  Selgub, et John Lennoni jooniste ja lühitekstidega raamatukene «In His Own Write», mis mul hiljuti õnnestus ülisoodsalt osta ühest Londoni vanakraamikauplusest, on museoloogilise väärtusega ning vaat et haruldus.  Ostsin selle rohkem piltide pärast, millest mõned meenutasid Zassa ehk Andres Aderi kunagisi joonistusi.  Ajastu vaim?  Ei, pigem vaim, mis kandub läbi ajastute.

09.10.2015 12.10.2015
EELMINE
JÄRGMINE
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto