Sisukord
Kultuur
Postimees
18.02.2020
Lapsele võib kõige ohtlikum olla kodu (1) Eesti Paarisaja õpetaja keeleoskus alla nõutu Apteegiketid ootavad riigikogu järgmist käiku Saeveskit ähvardab materjalipuudus Majandus Yandex.Taxi tegutseb Eestis seadusvastaselt (1) Alaealine saab poest suitsu ja viina lihtsa vaevaga Välismaa Lätlased kutsuvad tüli tõttu boikoteerima Taani suhkrut ja Lego klotse (2) Torm Dennis uputas Suurbritanniat Turistitõkke püstitamine Rooma sümboli ümber ärritab ajaloolasi Arvamus Juhtkiri: igav ja turvaline Balti riik (1) Aimar Altosaar: hoiame oma au ja väärikust Krista Kodres: humanitaarteadused, kunstid ning teadmistepõhine Eesti Neeme Raud: Trump peab silmas raha ja kasu Sandra Haugas: haridus ja pered ei vaja koolikatseid Meie Eesti Erkki Koort: Kanuti aed ja uusarendus Helina Maasing: kuidas luua linnaplaneerimisega turvatunnet Kultuur Põhjus, miks ameeriklased Trumpi valivad (2) Sport Imelaps Hålandi suur unistus: Dortmundi kaudu Inglismaa meistriks Uus spordiseadus piirab sportlastele suurte stipendiumide maksmist Tervis Eestlane Aasias – kuidas trotsida koroonaviirust? Tartu Trammi Tartusse toomiseks kulub kümme aastat ja 400 miljonit eurot Mait Raava: kliinikum peab valima endale arstist juhi Eili Arula: Eesti Laulu on Tartusse väga vaja Tartumaa Kuldse Tammeoksa kandjate read täienevad Hotellipidajatel tuleb üha enam arvestada lastega peredega BMX-krossis tõid tartlased karikavõistlustelt mitu esikohta Veel neli kuud ning soomeugrilased peavad Eesti Rahva Muuseumis maailmakongressi Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Lennon, Liverpool ja surematud biitlid

3 min lugemist
Yoko Ono ja John Lennon 1969. aastal. FOTO: AP

Kui rongiga sõita, algab Liverpool juba Runcorni sillast, mis viib üle Mersey jõe võimsa suudme. Siinse geomeetriliselt korrastatud tööstusmaastiku sisse mahub John Lennoni nimeline lennujaam.  Seejärel püüavad pilku sajad punakad katused, millest mõnda ehivad endiselt vanamoodsalt dekoratiivsed kaminakorstnad.  Siis veel läbi kollakaspruunist kivist tunneli, ning kohal sa oledki – Liverpooli Lime Streeti raudteejaamas.

Tellijale

Meretuultele avatud paik, mis koos oma pubidega, kus liikusid uudised Londoni muusikaelust, on ju ka osake biitlite suurest loost. John Lennon, kelle 75. sünniaastapäeva selle aasta 9. oktoobril Liverpoolis suurejooneliselt  tähistatakse, lahkus siit, sünnilinnast, alles täiskasvanuna. 23-aastasena, mil bändi kasvav kuulsus oli juba kõik teised biitlid Liverpoolist Londonisse meelitanud. 

Tänaseks on biitlite tegevus pannud aluse globaalsele tööstusele, milles muusika kõrval on aina kasvav osa neil pillidel ja esemetel, mis kunagi bändi liikmetele kuulunud. Ka raamatud – nii uurivad kui ka mälestustel põhinevad, fotoalbumitest rääkimata, on minev kaup.  Selgub, et John Lennoni jooniste ja lühitekstidega raamatukene «In His Own Write», mis mul hiljuti õnnestus ülisoodsalt osta ühest Londoni vanakraamikauplusest, on museoloogilise väärtusega ning vaat et haruldus.  Ostsin selle rohkem piltide pärast, millest mõned meenutasid Zassa ehk Andres Aderi kunagisi joonistusi.  Ajastu vaim?  Ei, pigem vaim, mis kandub läbi ajastute.

17.02.2020 18.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto