Sisukord
Intervjuu
Tänane leht
09.10.2015
Eesti Mälumäng Uus lootus: Eesti-Vene piirilepe tuleb hiljemalt augustis Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Pirita rand on täis surnud millimallikaid Tagakülg lk3 lühiuudised 0910esikülg Savisaar astus üles TTV otsesaates Vaktsineerimise järel viidi mitu koolilast haiglasse Eesti loodab jõuluks võtta vastu viis pagulasperet Majandus Eile selgusid Eesti parimad ettevõtted Majanduse lühiuudised Uue rahvusliku lennufirma ümber on endiselt hulk segadust Välismaa Brittidele lisaks on loota teisigi liitlassõdureid NATO peab Venemaa mustrit Türgi ja Läänemere kohal samaks Välismaa lühiuudised Valgevene valmistub vormilisteks valimisteks Arvamus Marina Kaljurand: piirilepingud Venemaaga, veel kord Päeva karikatuur Peeter Koppel: Euroopa vajab pagulasi nagu õhku Juhtkiri: teeme selle piirilepingu ometi ära Sigrid Kõiv: lapsevanema kannatused - võistluskasutus koolis Uus Venemaa saadik: lähim naaber on tähtsam kaugest sugulasest Postimees 1910. aastal: Tallinna ühiskondline iseloomustus Henrik Roonemaa: Keisri hull, 2015 Kultuur Monument meie aja kannatustele ja vaprusele Sport Blatter ja Platini eemaldati ametist Spordi lühiuudised Itaalia meedia: Eesti on meie alagrupi Tuhkatriinu Klavan: erinevalt eelmisest Wembleyl-käigust on meil nüüd Kostja Tänak tuli uunikumiga koduseid tippe kimbutama Rooney saab kuldse saapa, kuid platsile ei pääse Tallinn Savisaar astus üles TTV otsesaates Tarbija Hingemattev päikesetõus puhkusesaare vulkaanikraatril Tartu Kodumaja juht: heade tegijate turg on alati üsna tühi Tähetornis avatakse maailmamõõtmise jaam Rein Järlik pidas juubelit. Stuudios muidugi Noore kunstniku looming levib laias ilmas Meelelahutus Koomiks Sudoku

Uus Venemaa saadik: lähim naaber on tähtsam kaugest sugulasest

4 min lugemist
Aleksandr Petrov on viimaseid päevi oma kabinetis Venemaa välisministeeriumi uhke peahoone kolmandal korrusel. FOTO: Jaanus Piirsalu

Ideaalne oleks, kui Venemaa ja Eesti parlament jõuaksid piirilepped ratifitseerida veel sel aastal, ütles pikemas intervjuus Postimehele Venemaa uus suursaadik Eestis Aleksandr Petrov, kes asub ametisse esmaspäevast. Teda usutles Moskvas Jaanus Piirsalu.

Tellijale Tellijale

Venemaa riigiduuma esimees Sergei Narõškin ütles mõni kuu tagasi intervjuus Läti televisioonile: «Baltimaad on iseseisvad, suveräänsed ja sõltumatud riigid. Ja me tahaksime taastada nendega dialoogi ja normaalsed suhted.» Millised võiksid praeguses poliitilises olukorras olla need normaalsed suhted? Kas te näete üldse mingeid positiivseid perspektiive?

Alustuseks tahan ausalt tunnistada, et kogu oma pika diplomaatilise karjääri jooksul ei ole ma kahjuks kunagi käinud Baltimaades – ei nõukogude ajal ega hiljem. See peaks seletama minu elavat huvi kohapeal vaadata, kuidas ja millest elab Eesti, kuidas luuakse meie kahepoolseid suhteid, tutvuda inimestega, kes töötavad kahepoolse koostöö valdkondades, et veenduda nende meelestatuses.

Ühesõnaga, näha oma silmaga seda, millest kirjutab ajakirjandus, ning püüda kujundada oma isiklik arvamus ühes või teises küsimuses. See on hädavajalik igale saadikule, et objektiivselt informeerida oma riigi juhtkonda olukorrast asukohariigis ning esitada läbimõeldud ja põhjendatud ettepanekuid kahepoolsete suhete arendamiseks.

Meie riikide suhted ei ela praegu üle parimaid aegu. On probleeme, ja need on hästi teada, ning ma eeldan, et mõlema poole huvides on hakata otsima vastastikku rahuldavaid lahendusi.

Nendel päevadel kohtusin hiljuti Moskvasse saabunud uue Eesti suursaadiku Arti Hilpusega. Arvan, et mul on õigus öelda, et olime mõlemad ühel meelel vajaduses töötada positiivse otsimise nimel ja otsida lahendusi, mis aitaksid meid naasta vastastikku kasulikule koostööle. Hea näide oli New Yorgis ÜRO peaassamblee ajal meie riikide välisministrite vestlus, mis möödus üldiselt üsna konstruktiivses võtmes.

08.10.2015 10.10.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto