Sisukord
Autosport
Postimees
09.10.2015
Eesti Mälumäng Uus lootus: Eesti-Vene piirilepe tuleb hiljemalt augustis Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Pirita rand on täis surnud millimallikaid Tagakülg lk3 lühiuudised 0910esikülg Savisaar astus üles TTV otsesaates Vaktsineerimise järel viidi mitu koolilast haiglasse Eesti loodab jõuluks võtta vastu viis pagulasperet Majandus Eile selgusid Eesti parimad ettevõtted Majanduse lühiuudised Uue rahvusliku lennufirma ümber on endiselt hulk segadust Välismaa Brittidele lisaks on loota teisigi liitlassõdureid NATO peab Venemaa mustrit Türgi ja Läänemere kohal samaks Välismaa lühiuudised Valgevene valmistub vormilisteks valimisteks Arvamus Marina Kaljurand: piirilepingud Venemaaga, veel kord Päeva karikatuur Peeter Koppel: Euroopa vajab pagulasi nagu õhku Juhtkiri: teeme selle piirilepingu ometi ära Sigrid Kõiv: lapsevanema kannatused - võistluskasutus koolis Uus Venemaa saadik: lähim naaber on tähtsam kaugest sugulasest Postimees 1910. aastal: Tallinna ühiskondline iseloomustus Henrik Roonemaa: Keisri hull, 2015 Kultuur Monument meie aja kannatustele ja vaprusele Sport Blatter ja Platini eemaldati ametist Spordi lühiuudised Itaalia meedia: Eesti on meie alagrupi Tuhkatriinu Klavan: erinevalt eelmisest Wembleyl-käigust on meil nüüd Kostja Tänak tuli uunikumiga koduseid tippe kimbutama Rooney saab kuldse saapa, kuid platsile ei pääse Tallinn Savisaar astus üles TTV otsesaates Tarbija Hingemattev päikesetõus puhkusesaare vulkaanikraatril Tartu Kodumaja juht: heade tegijate turg on alati üsna tühi Tähetornis avatakse maailmamõõtmise jaam Rein Järlik pidas juubelit. Stuudios muidugi Noore kunstniku looming levib laias ilmas Meelelahutus Koomiks Sudoku

Tänak tuli uunikumiga koduseid tippe kimbutama

2 min lugemist
Ott Tänak ja Raigo Mõlder võistlevad Saaremaa rallil Toyota Starletil. FOTO: Toomas Sepp

Mis saab olla ühele tipprallisõitjale parim lõõgastus? Loomulikult rallisõit! Tõsi, mitte igapäevaseks töövahendiks oleva WRC-masinaga, vaid näiteks ligi 30 aastat vana mudeliga tänapäevase tehnika vastu astudes. Just nii teevad MM-sarjas M-Spordi meeskonnas kihutavad Ott Tänak ja Raigo Mõlder, kes stardivad täna Saaremaa rallil igihalja tagaveolise Toyota Starletiga.

Tellijale Tellijale

Staažikamad rallisõbrad mäletavad, kuidas aastatuhande alguses saavutas soomlane Kimmo Jalava oma Starletiga Eesti rallidel hullumeelseid kiiruskatsete aegu, pakkudes oma tagaveolise masinaga tõsist konkurentsi neliveoliste autode roolis olnud meestele. Vahepealsete aastatega on «päris» ralliautosid edasi arendatud ja neid vana masinaga ohustada näib ülimalt keeruline.

«Neliveolised autosid on arendatud ja lisaks ootab Saaremaal ka väga tihe konkurents. Starlet on aga ikka seesama 1986. aasta mudel. Tõsi, mõningate muudatustega,» võrdles Tänak enda ja konkurentide tehnikat. «Kindlasti ei hakka me pilli päris lõhki ajama. Sõitsime Starletiga paar nädalat tagasi ja see tundus olevat lõbus ning seepärast otsustasimegi Saaremaa rallil osaleda. Las ta siis jääbki lõbuks.»

08.10.2015 10.10.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto