Sisukord
Kultuur
Tänane leht
24.10.2015
Eesti Palju õnne Narva Toomi pisaraid ei pühi. Või siiski? Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Nooruke irbis saab nime Eriüksus tegi üllatusrünnaku relvastatud kriminaalidele Tagakülg Taluniku armastus relvade vastu Varmas virtin Eesti lühiuudised lk 4 Džinn püsigu pudelis Ringkonnakohus jättis Edgar Savisaare ametisse ennistamata IRLi toetus kahanes rekordmadalaks Välismaa Saakašvili ja Leedu püüdsid Gruusiale tähelepanu Prantsusmaal hukkus bussitäis pensionäre Nõrgenev perekond Konservatiivide aastaüritus kasvas pagulaskongressiks Välismaa lühiuudised Arvamus Postimees 1911. aastal: Venemaa nälgib Kuldne moelooja Võitleja tagasitulek Džinn püsigu pudelis Varmas virtin Päeva karikatuur Juhtkiri: vastuolusid Euroopas ei jäeta kasutamata Piret Kooli: Viro või Eesti Madis-Ulf Regi: minu päevik 2015 Tiiu Kuurme essee: vaimukultuur ja mahulised mõõtsuurused Kultuur Teatris ikka valetatakse Luulehetk – hetk luules Mees kitarriga = diip? Uue satiiri sünnilugu: «Monty Pythoni» allikatel Punainimese agoonilised pihtimused Teise raamatu needus ehk igav Elviira Nädala plaat. Edmundi katkine kaleidoskoop Kuidas eri liiki puid üsna kaugelt ära tunda Nokturn üksikutele hingedele Kuldne moelooja Sport Spordi lühiuudised 24.10 Tänak kihutab Kataloonias kolmandal kohal Olümpiakomitee plaanib muuta sportlaste toetamise korda Võitleja tagasitulek Sportlased, kes teevad head Tarbija Tööpsühholoog: töötajad on muutunud töökeskkonna suhtes nõudlikumaks Tööandja maine sõltub suhtumisest töötajatesse AK Mees kitarriga = diip? Teatris ikka valetatakse Nädala plaat. Edmundi katkine kaleidoskoop «Viimne reliikvia» 25 aastat hiljem Nokturn üksikutele hingedele Kuidas eri liiki puid üsna kaugelt ära tunda Valitsus hädas töömeestega Koduliigas läheb karmiks Teeme rahval elu paremaks Viimane veerg Peeter Langovits: tagasivaade Kreml kasutab pagulaskriisis relvana paremäärmusparteisid Madis-Ulf Regi: minu päevik 2015 Efektne rahvustüli rahvusvahelisele publikule Tiiu Kuurme essee: vaimukultuur ja mahulised mõõtsuurused Arter Haarav telemäng ootab küsimusi Suhkrust, tiigrist ja maasikavahust Milleks meile koolikokkutulekud? Selliseid mehi annab otsida! «Eesti rikkaim mees» elab tulevikus Lõputu võitlus umbluuga Ühe seminari protokoll Meelelahutus Koomiks Sudoku

Teatris ikka valetatakse

1 min lugemist
Julia Holter- Have You In My Wilderness FOTO: Kuvatõmmis

Julia Holter 

Have You in My Wilderness

Domino

Hinne: 4

Tellijale Tellijale

Julia Holteri neljas album on esmakuulamisel petlik. Suure pettusega alustab esimene lugu «Feel You», mis on päikeseline ja kerge, meenutades kõlalt palju enam Natalie Prassi vana kooli Disney fantaasiaid kui eksperimenteeriva Holteri varasemaid kaevumisi kreeka tragöödiatesse. Kui Barbara Lewise «Hello Stranger» oli pelgupaigaks Holteri eelmise albumi «Loud City Song» närvilises kakofoonias, siis nüüd on ballaadid ta enda kirjutatud. «Wildernessi» on võimalik algusest lõpuni kuulata lihtsalt selle meloodilisusega kaasa hõljudes, jättes tee peale maha kogu reverb’i, kirjandusvihjed ja ebakõlad.

Mis muidugi ei tähenda, et neid ei oleks – neid jagub ehk igale poole peale tolle petliku avaloo, mis aga suunab kogu ülejäänud albumit samamoodi kuulama. Ilmselt üks kavalamalt järjestatud träkkliste viimasel ajal. Kõlalt ei ole Holter muutunud kuidagi turvalisemaks, vaid pigem teatraalseks. Kui «Loud City Song» oli kino, on «Wilderness» teater – seega samm varasemate albumite poole, kuid kõik suure ekraani nipid on seekord kaasa võetud. Plaadi sees on ka väike minialbum: «Lucette Stranded on the Island» võtab nii sõnadelt, instrumentatsioonilt kui ka vokaalilt kõik Holteri nipid kenasti kokku. Holter muudab oma hääle sekundiga uinutavast linnulaulust eneseteadlikuks spoken word poeediks ja tagasi ning kuulaja võib valida, millisele kihile ta parasjagu keskendub.

23.10.2015 26.10.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto