Sisukord
Eesti
Postimees
09.10.2015
Eesti Mälumäng Uus lootus: Eesti-Vene piirilepe tuleb hiljemalt augustis Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Pirita rand on täis surnud millimallikaid Tagakülg lk3 lühiuudised 0910esikülg Savisaar astus üles TTV otsesaates Vaktsineerimise järel viidi mitu koolilast haiglasse Eesti loodab jõuluks võtta vastu viis pagulasperet Majandus Eile selgusid Eesti parimad ettevõtted Majanduse lühiuudised Uue rahvusliku lennufirma ümber on endiselt hulk segadust Välismaa Brittidele lisaks on loota teisigi liitlassõdureid NATO peab Venemaa mustrit Türgi ja Läänemere kohal samaks Välismaa lühiuudised Valgevene valmistub vormilisteks valimisteks Arvamus Marina Kaljurand: piirilepingud Venemaaga, veel kord Päeva karikatuur Peeter Koppel: Euroopa vajab pagulasi nagu õhku Juhtkiri: teeme selle piirilepingu ometi ära Sigrid Kõiv: lapsevanema kannatused - võistluskasutus koolis Uus Venemaa saadik: lähim naaber on tähtsam kaugest sugulasest Postimees 1910. aastal: Tallinna ühiskondline iseloomustus Henrik Roonemaa: Keisri hull, 2015 Kultuur Monument meie aja kannatustele ja vaprusele Sport Blatter ja Platini eemaldati ametist Spordi lühiuudised Itaalia meedia: Eesti on meie alagrupi Tuhkatriinu Klavan: erinevalt eelmisest Wembleyl-käigust on meil nüüd Kostja Tänak tuli uunikumiga koduseid tippe kimbutama Rooney saab kuldse saapa, kuid platsile ei pääse Tallinn Savisaar astus üles TTV otsesaates Tarbija Hingemattev päikesetõus puhkusesaare vulkaanikraatril Tartu Kodumaja juht: heade tegijate turg on alati üsna tühi Tähetornis avatakse maailmamõõtmise jaam Rein Järlik pidas juubelit. Stuudios muidugi Noore kunstniku looming levib laias ilmas Meelelahutus Koomiks Sudoku

Uus lootus: Eesti-Vene piirilepe tuleb hiljemalt augustis

3 min lugemist

Eesti parlamendi liikmed, kes kohtuvad tuleval nädalal üle aastate Moskvas oma kolleegidega, võtavad kindlasti jututeemaks ka Eesti-Vene piirilepingu, mis välisminister Marina Kaljuranna hinnangul võiks jõustuda hiljemalt tuleva aasta augustiks.

Tellijale Tellijale

Välisminister Kaljurand arutas piirilepingute küsimust septembri lõpus Ameerika Ühendriikides ka oma kauaaegse tuttava, Venemaa välisministri Sergei Lavroviga. Lepiti kokku, et parlamentides jätkatakse piirileppe ratifitseerimisprotsessi ja püütakse seda teha võimalikult sünkroonis. Ajapiiriks on seatud järgmise aasta september, kui toimuvad Venemaa riigiduuma valimised. Ta märkis, et kui selleks ajaks ei ole lepped ratifitseeritud, kukub eelnõu riigiduuma menetlusest välja, nii nagu juhtus sellega tänavu kevadel riigikogus.

Kaljurand kinnitas ka, et valitsuse eilsel istungil ei muudetud sisuliselt ei lepingut, ratifitseerimisseaduse eelnõu ega ka selle seletuskirja, kus on kajastatud Tartu rahulepingu kehtivust ja Eesti õigusjärglust puudutavad põhimõtted. «Mida me tegime valitsuse istungil, oli see, et lisasime lõigu, kus seesama on öeldud teiste sõnadega, veel kord üle korratud. Midagi sisuliselt muudetud ei ole,» ütles ta.

08.10.2015 10.10.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto