Sisukord
Eesti
Postimees
09.10.2015
Eesti Mälumäng Uus lootus: Eesti-Vene piirilepe tuleb hiljemalt augustis Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Pirita rand on täis surnud millimallikaid Tagakülg lk3 lühiuudised 0910esikülg Savisaar astus üles TTV otsesaates Vaktsineerimise järel viidi mitu koolilast haiglasse Eesti loodab jõuluks võtta vastu viis pagulasperet Majandus Eile selgusid Eesti parimad ettevõtted Majanduse lühiuudised Uue rahvusliku lennufirma ümber on endiselt hulk segadust Välismaa Brittidele lisaks on loota teisigi liitlassõdureid NATO peab Venemaa mustrit Türgi ja Läänemere kohal samaks Välismaa lühiuudised Valgevene valmistub vormilisteks valimisteks Arvamus Marina Kaljurand: piirilepingud Venemaaga, veel kord Päeva karikatuur Peeter Koppel: Euroopa vajab pagulasi nagu õhku Juhtkiri: teeme selle piirilepingu ometi ära Sigrid Kõiv: lapsevanema kannatused - võistluskasutus koolis Uus Venemaa saadik: lähim naaber on tähtsam kaugest sugulasest Postimees 1910. aastal: Tallinna ühiskondline iseloomustus Henrik Roonemaa: Keisri hull, 2015 Kultuur Monument meie aja kannatustele ja vaprusele Sport Blatter ja Platini eemaldati ametist Spordi lühiuudised Itaalia meedia: Eesti on meie alagrupi Tuhkatriinu Klavan: erinevalt eelmisest Wembleyl-käigust on meil nüüd Kostja Tänak tuli uunikumiga koduseid tippe kimbutama Rooney saab kuldse saapa, kuid platsile ei pääse Tallinn Savisaar astus üles TTV otsesaates Tarbija Hingemattev päikesetõus puhkusesaare vulkaanikraatril Tartu Kodumaja juht: heade tegijate turg on alati üsna tühi Tähetornis avatakse maailmamõõtmise jaam Rein Järlik pidas juubelit. Stuudios muidugi Noore kunstniku looming levib laias ilmas Meelelahutus Koomiks Sudoku

Eesti loodab jõuluks võtta vastu viis pagulasperet

5 min lugemist
FOTO: Allikas: «Täpsustatud tegevuskava Euroopa Liidu ümberasustamise ja ümberpaigutamise tegevuste elluviimiseks»

Pagulaste Eestis vastuvõtmise eest vastutavad siseministeeriumi migratsioonipoliitika asekantsler Raivo Küüt ja sotsiaalministeeriumi sotsiaalala asekantsler Rait Kuuse ütlevad, et pagulaste abistamisele ei kulu sugugi rohkem ressurssi kui näiteks töötu ja sotsiaalabi saava Eesti inimese aitamisele. Lihtsalt integratsiooniga tuleb esialgu tegeleda intensiivsemalt.

Tellijale Tellijale

- Kas saan õigesti aru, et teie kaks, siseministeeriumi asekantsler Raivo Küüt ja sotsiaalministeeriumi asekantsler Rait Kuuse olete need, kelle kanda on suur vastutus, kuidas pagulasi Eestisse tuua ja vastu võtta?

Raivo Küüt: Vastutajaid on rohkem, meil on erinevate ametkondade ja organisatsioonide koordinatsioonikogu. Aga meil kahel on tõesti kandvam roll.

- Kuidas te enda jaoks inimestena olete pagulaste Eestisse toomist ja saabumist mõtestanud?

08.10.2015 10.10.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto