Sisukord
Tänane leht
Postimees
09.10.2015
Eesti Mälumäng Uus lootus: Eesti-Vene piirilepe tuleb hiljemalt augustis Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Pirita rand on täis surnud millimallikaid Tagakülg lk3 lühiuudised 0910esikülg Savisaar astus üles TTV otsesaates Vaktsineerimise järel viidi mitu koolilast haiglasse Eesti loodab jõuluks võtta vastu viis pagulasperet Majandus Eile selgusid Eesti parimad ettevõtted Majanduse lühiuudised Uue rahvusliku lennufirma ümber on endiselt hulk segadust Välismaa Brittidele lisaks on loota teisigi liitlassõdureid NATO peab Venemaa mustrit Türgi ja Läänemere kohal samaks Välismaa lühiuudised Valgevene valmistub vormilisteks valimisteks Arvamus Marina Kaljurand: piirilepingud Venemaaga, veel kord Päeva karikatuur Peeter Koppel: Euroopa vajab pagulasi nagu õhku Juhtkiri: teeme selle piirilepingu ometi ära Sigrid Kõiv: lapsevanema kannatused - võistluskasutus koolis Uus Venemaa saadik: lähim naaber on tähtsam kaugest sugulasest Postimees 1910. aastal: Tallinna ühiskondline iseloomustus Henrik Roonemaa: Keisri hull, 2015 Kultuur Monument meie aja kannatustele ja vaprusele Sport Blatter ja Platini eemaldati ametist Spordi lühiuudised Itaalia meedia: Eesti on meie alagrupi Tuhkatriinu Klavan: erinevalt eelmisest Wembleyl-käigust on meil nüüd Kostja Tänak tuli uunikumiga koduseid tippe kimbutama Rooney saab kuldse saapa, kuid platsile ei pääse Tallinn Savisaar astus üles TTV otsesaates Tarbija Hingemattev päikesetõus puhkusesaare vulkaanikraatril Tartu Kodumaja juht: heade tegijate turg on alati üsna tühi Tähetornis avatakse maailmamõõtmise jaam Rein Järlik pidas juubelit. Stuudios muidugi Noore kunstniku looming levib laias ilmas Meelelahutus Koomiks Sudoku

0910esikülg

2 min lugemist

SUUR

VÄIKSED

Venemaa trikid

Türgi õhupiiri rikkumisi ei saa käsitleda eraldiseisvatena, kuna Venemaa rikub reegleid igal pool, leiti NATO arutelul. Sama asja on kaitseminister Hanso sõnul näha ka Läänemere kohal.

Välismaa lk 11

Mis nimeks?

Majandusminister Kristen Michal on uue rahvusliku lennufirma rajamise hoogsalt ette võtnud ja otsib nüüd ettevõttele nime. Lubatud on ka pirakat auhinda.

Majandus lk 8–9

REIS

Matk vulkaani tippu Tenerifel

lk 22

Reede, 9. oktoober 2015

Nr 234 (7528)

Hind 1,5 €

Lugejaid 191 000

TSITAAT

Vene suursaadik

Aleksandr Petrov:

«Minu jaoks assotsieerub Eesti eelkõige Georg Otsaga. Otsa kuulas ju terve riik! On terve hulk laule, mida ei suutnud temast paremini laulda keegi.»

Arvamus lk 12

ARVAMUS

Euroopa vajab pagulasi

Euroopa on tõelises pagulaskriisis, aga see ei tähenda veel kaost. Kõik Euroopa viimase kolme aastakümne kriisid on viinud suurema integratsioonini, mis on tingitud sellest, et Euroopa ei ole enam võimeline üksi hakkama saama ei geopoliitiliste ega majanduskriisidega, kirjutab majandusanalüütik Peeter Koppel. lk 13

Alumiiniumiralli

Eelmisel aastal kogusid Eesti õpilased 1,4 miljonit teeküünlaümbrist, tänavu on eesmärgiks kaks miljonit. Seda kõike säästliku tarbimise ja puhtama looduse nimel, sest alumiinium olevat looduses hävimatu, kirjutab Sigrid Kõiv.

Lk 2

Piirileping Venemaaga

Eesti-Vene piirilepingud, mis valitsus eile riigikogule ratifitseerimiseks esitas, vastavad Eesti riigi põhiseadusele ning nende sõlmimisega ei muutu Tartu rahuleping kehtetuks. Piirilepinguid on vaja mõlemale riigile, kinnitas ka Vene välisminister hiljutisel kohtumisel New Yorgis, kirjutab välisminister Marina Kaljurand.

lk 13

FOTO ALLKIRI

Eesti parim ettevõte on AS Kodumaja

Eile hilisõhtul kuulutati välja Eesti suurima ettevõtluskonkursi parimad. Eesti Kaubandus-Tööstuskoda ja Eesti Tööandjate Keskliit selgitasid 400 ettevõtte majandusandmete põhjal sektorite kaupa välja konkurentsivõimelisemate firmade edetabeli ning EAS nimetas žürii abiga parimad ettevõtted viies kategoorias. Kahe konkursi peale kokku valis žürii üldvõitja, kelleks sel aastal pärjati puitmaju tootev AS Kodumaja, mille põhitegevus on puitkarkassehitiste projekteerimine ja ehitamine tehases toodetud elementidest. Pildil Kodumaja juhatuse esimees Lembit Lump eilsel auhinnagalal. PM.

SUUR TEKST

Piirilepe augustiks

Välisminister Marina Kaljuranna sõnul on lootus, et Eesti-Vene piirilepe sõlmitakse järgmise aasta augustis. Kui Venemaa riigiduuma järgmise aasta septembri valimisteks ei ole lepped ratifitseeritud, kukub eelnõu menetlusest välja.

Eesti parlamendi liikmed kohtuvad tuleval nädalal oma kolleegidega Moskvas, arutlusel on ka Eesti-Vene piirileping. Visiidi eesmärk on eelkõige kolleegidega kohtuda ja inimlikult tuttavaks saada.

Eestil on olemas kogemus aastast 2005, kui riigikogu lisas ratifitseerimiseelnõudele preambuli, misjärel Venemaa võttis leppelt allkirja tagasi. Praegu on oluline, et leping saaks sõlmitud muutmata tekstiga.

Eesti lk 3, juhtkiri lk 2

Seotud lood
    08.10.2015 10.10.2015
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
    Logi sisse
    Sul ei ole kontot?
    Loo Postimees konto