Sisukord
Tallinn
Postimees
19.02.2020
Ilves: loodan, et lääs ei ole veel lõppenud (2) Eesti Küberpättide nahka läks 13 miljonit eurot Apteekrid andsid reformipöörajate vastu turmtuld Tallinna linnapolitsei saatis Maardu taksojuhtidele ultimaatumi Mäggi: Eestil on Hiinast rohkem võita kui kaotada Pärnu võimuliit läks lõhki Jäävaba meri ajas hülged poegima laidudele Majandus Riigifirma napsas kuluka võidu Saksamaa ja Euroopa huvid käivad käsikäes Välismaa Venemaal kaalutakse ekspresidentide puutumatust (1) Rootsis valmis maailma suurim vastlakukkel Torm tõi Iiri rannikule hüljatud laeva Arvamus Juhtkiri: rekordhind ja kaotatud aastad (2) Arved Breidaks: Tehvandile suusahall (1) Paloma Krõõt Tupay: presidendi punane joon (4) Marek Sammul: suletus toodab konnatiike Indrek Leppik, Viljar Kähari: Eesti pakub katuseta maja Erkki Bahovski: kodanike Euroopa (1) Meie Eesti Aimar Altosaar: Eesti rahva küpsustunnistus Sergei Metlev: manifest kui kahtlusi vaigistav lootus (1) Kultuur Jaan Krossi põrgu ja purgatoorium Kommunism veetles vaid kodanlikust spliinist? Sport Türgi korvpallur võttis uue nime Heino Endeni järgi Kodus teise kuldmedali teeninud Wierer: värisesin viimases tiirus päris palju Anett Kontaveit pääses Dubais teise ringi Tartu Aksel Part: autosõit kui asotsiaalne tegevus Mall Värva: loodusega koosolemise ilu ja võlu Prokuratuur täpsustas Valvo Semilarski süüdistust Miss Valentine toob Tartusse 35 riigi parimad võimlejad Raatuse koolis püsivad pinged löövad direktori Toomas Kingu vererõhu lakke Piinatud hinged treppidel Meelelahutus Koomiks Sudoku

Uudiseid loomaaiast: londilised ootavad pidu

1 min lugemist
Carl eelmisel kõrvitsapeol. FOTO: Inari Leiman

Kõrvitsate kogumine järgmisel laupäeval, 17. oktoobril toimuva loomaaialoomade kõrvitsapeo tarbeks läheb tõusvas joones.

Teisipäeval saabus loomaaeda kõrvitsalaadung Põltsamaa lasteaiast Tõruke. Sealsed lapsed olid kevadel kõrvitsaseemneid külvanud, sirgunud taimed koos vanematega oma aeda, maale või kasvõi naabri aeda mulda pistnud ning saagiks oli pea 200 kõrvitsat. Neist suurim kaalub 34,5 kilogrammi. Väljavalitud kolm suurimat kõrvitsat lähevad peopäeval elevantidele (pildil Carl eelmisel kõrvitsapeol). Kokku on kõrvitsaid saabunud juba ligi 600.

Elevandimaja roomajate ja näriliste ekspositsioonid said uue, sügisilmelise sisustuse: õõnsad kasetüved, pakud, oksad ja lehed pakuvad puuriasukaile uudistamis- ja ronimisvõimalusi, mida nad kasutavad meelsasti. Aktiivsed on nii maod kui ka jalutud sisalikud stepivaskussid. Isegi anatoolia uruhiiri võib pärastlõunati ringi vudimas näha, rääkimata vööt- ja ogahiirtest, kes alati nähtaval.

Kesknädalal tehti operatsioon Tallinnas 2001. aastal sündinud puumale Asale, kes juba mõnda aega isutusega kimpus ega tahtnud kuidagi ravile alluda. Eakal loomal avastati kaksteistsõrmiksoole haavandid ja põrna suurenemine. Asa toibus narkoosist hästi, saab edasist ravi ning on hakanud tasapisi sööma.

Möödunud nädala lõpus mõneks päevaks õueekspositsiooni lubatud karakaliema koos pojaga tuli taas siseruumi sulgeda. Kuigi hüpped ja isegi pallimäng ei valmista oma vasaku käpa isase hambu kaotanud emaloomale erilisi raskusi, oli ta õõnsasse puutüvesse pugedes  oma käpaköndi veidi veriseks hõõrunud.

Troopikamaja papagoid, küünisahvid ja luitekassid kolisid suvekodust sooja siseekspositsiooni. Talveks valmistumiseks lasti linnutiikide esimene suur tiik nädalavahetuseks veest tühjaks.

Neljapäeval algas antiloobimaja katuse remont, mille tõttu suleti osaliselt lõvimaja ja antiloobimaja vahekäik. Katuse teeb vastavalt riigihankele pooleteise kuuga vettpidavaks Tabasalu Meistrid OÜ.

Seotud lood
18.02.2020 19.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto