Sisukord
Tallinn
Postimees
10.10.2015
Eesti Uus trend: ostja kutsub müüjale politsei Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Tagakülg Palju õnne Veteranid kohtusid suure jalgpallimatši eel peaministritega Eesti lühiuudised lk 4 Pagulased ootavad heatahtlikkust Sool, leib ja sõbralik tere Ei löö kunagi käega Täbaras Tsahkna Uudiseid loomaaiast: londilised ootavad pidu Välismaa Välismaa lühiuudised: 9.10.2015 Sahharovile kandideerivad nii Savtšenko kui Snowden Kui mitte vendlus, siis vajadus Jeruusalemm ja Iisrael upuvad vägivalda Nobeli komitee pärgas tuneeslasi Elu pärast sõda Arvamus Juhtkiri: Eesti ime ja praeguste poliitikute häbi Jean-Pierre Bourguignon: teadusele tuleks vaadata optimistlikumalt Mees, kes vajab isanime Ahto Lobjaka essee: piirirahvas Peeter Langovitsi tagasivaade: Unic vallutas vanalinna Kui mitte vendlus, siis vajadus Ei löö kunagi käega Päeva karikatuur Täbaras Tsahkna Erik Prozes: Ma ei usu nende pisaraid Postimees 1936. aastal: Tartu kammivabrik «Estico» leekides Kultuur Metallile müüdud Unustatud vana Väikeste asjade rock NY art-pop Mida arvab Postimehe žürii filmist «Karmil pinnal»? Aasta soundtrack Luulehetk – hetk luules Mis tants? Võta parem naine! Müstika jäävusest ehk keskaegse loo kaasaegsest tähendusest Lennon, Liverpool ja surematud biitlid Axel ja Maria, August ja Siri Sport Spordi lühiuudised 10.10 Saaremaa rallit juhib Siim Plangi Cretu oma mängijatest: kellele on avatud taeva väravad, kes on koondise A ja O Kelly Sildaru oskuste arendamiseks astuti järgmine vajalik samm Jimmy Högberg – haridust nautiv müüdimurdja Tarbija Kaitstud töö võimaldab töötada ka raske puudega inimesel AK Metallile müüdud Unustatud vana Väikeste asjade rock NY art-pop Mis tants? Võta parem naine! Aasta soundtrack Aita Taavi Aasal Tallinna juhtida Planeedid ennustavad Viimane veerg Edgar Savisaare tervitus kaitsepolitseile Elu pärast sõda Arter Kui valida, siis see, mis hirmutab Margit Härma: kui suur on sinu maailm? Vaat see on kohutav kliima! Mustanahaline Läti kommunist-separatist Kaks paari, neli ellusuhtumist Hendrik Aguri õppetunnid rabas Harriet Toompere: lapsena tahtsin olla keegi, keda keegi ei tea Igavesed ajateenijad ehk ühe rühma 20 aastat rivis Meelelahutus Koomiks Sudoku

Uudiseid loomaaiast: londilised ootavad pidu

1 min lugemist
Carl eelmisel kõrvitsapeol. FOTO: Inari Leiman

Kõrvitsate kogumine järgmisel laupäeval, 17. oktoobril toimuva loomaaialoomade kõrvitsapeo tarbeks läheb tõusvas joones.

Teisipäeval saabus loomaaeda kõrvitsalaadung Põltsamaa lasteaiast Tõruke. Sealsed lapsed olid kevadel kõrvitsaseemneid külvanud, sirgunud taimed koos vanematega oma aeda, maale või kasvõi naabri aeda mulda pistnud ning saagiks oli pea 200 kõrvitsat. Neist suurim kaalub 34,5 kilogrammi. Väljavalitud kolm suurimat kõrvitsat lähevad peopäeval elevantidele (pildil Carl eelmisel kõrvitsapeol). Kokku on kõrvitsaid saabunud juba ligi 600.

Elevandimaja roomajate ja näriliste ekspositsioonid said uue, sügisilmelise sisustuse: õõnsad kasetüved, pakud, oksad ja lehed pakuvad puuriasukaile uudistamis- ja ronimisvõimalusi, mida nad kasutavad meelsasti. Aktiivsed on nii maod kui ka jalutud sisalikud stepivaskussid. Isegi anatoolia uruhiiri võib pärastlõunati ringi vudimas näha, rääkimata vööt- ja ogahiirtest, kes alati nähtaval.

Kesknädalal tehti operatsioon Tallinnas 2001. aastal sündinud puumale Asale, kes juba mõnda aega isutusega kimpus ega tahtnud kuidagi ravile alluda. Eakal loomal avastati kaksteistsõrmiksoole haavandid ja põrna suurenemine. Asa toibus narkoosist hästi, saab edasist ravi ning on hakanud tasapisi sööma.

Möödunud nädala lõpus mõneks päevaks õueekspositsiooni lubatud karakaliema koos pojaga tuli taas siseruumi sulgeda. Kuigi hüpped ja isegi pallimäng ei valmista oma vasaku käpa isase hambu kaotanud emaloomale erilisi raskusi, oli ta õõnsasse puutüvesse pugedes  oma käpaköndi veidi veriseks hõõrunud.

Troopikamaja papagoid, küünisahvid ja luitekassid kolisid suvekodust sooja siseekspositsiooni. Talveks valmistumiseks lasti linnutiikide esimene suur tiik nädalavahetuseks veest tühjaks.

Neljapäeval algas antiloobimaja katuse remont, mille tõttu suleti osaliselt lõvimaja ja antiloobimaja vahekäik. Katuse teeb vastavalt riigihankele pooleteise kuuga vettpidavaks Tabasalu Meistrid OÜ.

Seotud lood
09.10.2015 12.10.2015
EELMINE
JÄRGMINE
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto