Sisukord
Välismaa
Postimees
10.10.2015
Eesti Uus trend: ostja kutsub müüjale politsei Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Tagakülg Palju õnne Veteranid kohtusid suure jalgpallimatši eel peaministritega Eesti lühiuudised lk 4 Pagulased ootavad heatahtlikkust Sool, leib ja sõbralik tere Ei löö kunagi käega Täbaras Tsahkna Uudiseid loomaaiast: londilised ootavad pidu Välismaa Välismaa lühiuudised: 9.10.2015 Sahharovile kandideerivad nii Savtšenko kui Snowden Kui mitte vendlus, siis vajadus Jeruusalemm ja Iisrael upuvad vägivalda Nobeli komitee pärgas tuneeslasi Elu pärast sõda Arvamus Juhtkiri: Eesti ime ja praeguste poliitikute häbi Jean-Pierre Bourguignon: teadusele tuleks vaadata optimistlikumalt Mees, kes vajab isanime Ahto Lobjaka essee: piirirahvas Peeter Langovitsi tagasivaade: Unic vallutas vanalinna Kui mitte vendlus, siis vajadus Ei löö kunagi käega Päeva karikatuur Täbaras Tsahkna Erik Prozes: Ma ei usu nende pisaraid Postimees 1936. aastal: Tartu kammivabrik «Estico» leekides Kultuur Metallile müüdud Väikeste asjade rock NY art-pop Mida arvab Postimehe žürii filmist «Karmil pinnal»? Aasta soundtrack Luulehetk – hetk luules Mis tants? Võta parem naine! Müstika jäävusest ehk keskaegse loo kaasaegsest tähendusest Lennon, Liverpool ja surematud biitlid Axel ja Maria, August ja Siri Sport Spordi lühiuudised 10.10 Saaremaa rallit juhib Siim Plangi Cretu oma mängijatest: kellele on avatud taeva väravad, kes on koondise A ja O Kelly Sildaru oskuste arendamiseks astuti järgmine vajalik samm Jimmy Högberg – haridust nautiv müüdimurdja Tarbija Kaitstud töö võimaldab töötada ka raske puudega inimesel AK Metallile müüdud Unustatud vana Väikeste asjade rock NY art-pop Mis tants? Võta parem naine! Aasta soundtrack Aita Taavi Aasal Tallinna juhtida Planeedid ennustavad Viimane veerg Edgar Savisaare tervitus kaitsepolitseile Elu pärast sõda Arter Kui valida, siis see, mis hirmutab Margit Härma: kui suur on sinu maailm? Vaat see on kohutav kliima! Mustanahaline Läti kommunist-separatist Kaks paari, neli ellusuhtumist Hendrik Aguri õppetunnid rabas Harriet Toompere: lapsena tahtsin olla keegi, keda keegi ei tea Igavesed ajateenijad ehk ühe rühma 20 aastat rivis Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Nobeli komitee pärgas tuneeslasi

2 min lugemist
Värsked nobelistid (ülalt vasakult paremale): Tuneesia Üldametiühingu (UGTT) peasekretär Houcine Abbassi, Tuneesia Tööandjate Liidu (UTICA) president Wided Bouchamaoui, Tuneesia Inimõiguslaste Liiga (LTDH) president Abdessattar ben Moussa ja advokaat Fadhel Mahfoudh. FOTO: AFP/SCANPIX

Tänavuse rahu-Nobeli said neli Tuneesia kodanikuaktivisti, kes aitasid nn jasmiinirevolutsiooni alguspäevil panna aluse ainsale araabia kevadest sündinud demokraatiale.

Tellijale

«Norra Nobeli komitee loodab, et tänavune auhind aitab kaasa Tuneesia demokraatia hoidmisele ning saab inspiratsiooniks kõigile, kes tahavad edendada rahu ja demokraatiat Lähis-Idas, Põhja-Aafrikas ja mujal maailmas,» kõlasid komitee esinaise Kaci Kullmann Five sõnad eile südapäeval, kui võitja teatavaks tehti.

Preemia anti nn rahvusliku dialoogi nelikule ehk Tuneesia üldametiühingule, Tuneesia Tööandjate Liidule, Tuneesia Inimõiguste Liigale ning Tuneesia advokatuurile. Organisatsioonide esindajateks on vastavalt Houcine Abassi, Wided Bouchamaoui, Abdessattar ben Moussa ja Mohamed Fadhel Mahmoud.

09.10.2015 12.10.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto