Sisukord
Nädala näod
Postimees
10.10.2015
Eesti Uus trend: ostja kutsub müüjale politsei Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Tagakülg Palju õnne Veteranid kohtusid suure jalgpallimatši eel peaministritega Eesti lühiuudised lk 4 Pagulased ootavad heatahtlikkust Sool, leib ja sõbralik tere Ei löö kunagi käega Täbaras Tsahkna Uudiseid loomaaiast: londilised ootavad pidu Välismaa Välismaa lühiuudised: 9.10.2015 Sahharovile kandideerivad nii Savtšenko kui Snowden Kui mitte vendlus, siis vajadus Jeruusalemm ja Iisrael upuvad vägivalda Nobeli komitee pärgas tuneeslasi Elu pärast sõda Arvamus Juhtkiri: Eesti ime ja praeguste poliitikute häbi Jean-Pierre Bourguignon: teadusele tuleks vaadata optimistlikumalt Mees, kes vajab isanime Ahto Lobjaka essee: piirirahvas Peeter Langovitsi tagasivaade: Unic vallutas vanalinna Kui mitte vendlus, siis vajadus Ei löö kunagi käega Päeva karikatuur Täbaras Tsahkna Erik Prozes: Ma ei usu nende pisaraid Postimees 1936. aastal: Tartu kammivabrik «Estico» leekides Kultuur Metallile müüdud Unustatud vana Väikeste asjade rock NY art-pop Mida arvab Postimehe žürii filmist «Karmil pinnal»? Aasta soundtrack Luulehetk – hetk luules Mis tants? Võta parem naine! Müstika jäävusest ehk keskaegse loo kaasaegsest tähendusest Lennon, Liverpool ja surematud biitlid Axel ja Maria, August ja Siri Sport Spordi lühiuudised 10.10 Saaremaa rallit juhib Siim Plangi Cretu oma mängijatest: kellele on avatud taeva väravad, kes on koondise A ja O Kelly Sildaru oskuste arendamiseks astuti järgmine vajalik samm Jimmy Högberg – haridust nautiv müüdimurdja Tarbija Kaitstud töö võimaldab töötada ka raske puudega inimesel AK Metallile müüdud Unustatud vana Väikeste asjade rock NY art-pop Mis tants? Võta parem naine! Aasta soundtrack Aita Taavi Aasal Tallinna juhtida Planeedid ennustavad Viimane veerg Edgar Savisaare tervitus kaitsepolitseile Elu pärast sõda Arter Kui valida, siis see, mis hirmutab Margit Härma: kui suur on sinu maailm? Vaat see on kohutav kliima! Mustanahaline Läti kommunist-separatist Kaks paari, neli ellusuhtumist Hendrik Aguri õppetunnid rabas Harriet Toompere: lapsena tahtsin olla keegi, keda keegi ei tea Igavesed ajateenijad ehk ühe rühma 20 aastat rivis Meelelahutus Koomiks Sudoku

Täbaras Tsahkna

1 min lugemist
Valitsus kiitis Margus Tsahkna ettepaneku heaks. FOTO: Marko Saarm / Sakala

Isamaa ja Res Publica Liidu juht Margus Tsahkna pingutas kolmapäeva õhtul unetunde lugemata, virmalisi nägemata. Ta töötas läbi järgmise päeva valitsuskabineti materjale ja jõudis kell kaks selleni, et Eesti-Vene piirileppe juures peaks olema siiski eraldi deklaratsioon Tartu rahu rõhutamiseks.

«Mis mõttes?» imestasid valitsuspartnerid hommikul öist teadet lugedes. Kui hetkel, mil on lootus lähima kümne kuu jooksul lepe lõpuks ära sõlmida, kasutada sõnu «lisame otsusele deklaratsiooni», tekitab see pinget. Hommik on ööst targem ja päeval selgus, et Tsahkna seisis ühe lause eest. Selle eest, et tegemist on väga selgelt piirileppega.

Avatud rahvusluse loosungi all IRLi juhtima asunud Tsahkna seis ei pane kadestama: ta on üks pagulasteema eestkõneleja, erakonna reiting on langenud alla igasugust arvestust. Rahu IRLi kui erakonna tuleviku jaoks ei paista ei Tartust ega Toompealt.

Seotud lood
09.10.2015 12.10.2015
EELMINE
JÄRGMINE
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto