Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Ahto Lobjakas: russkii mir ehk Vene piiritu plaan

Ahto Lobjakas. FOTO: Peeter Langovits

Süüria on Venemaale prügikala, osa enese(taas)kehtestamise strateegiast, mis on piirideta. Saatan peitub igas detailis, kirjutab kolumnist Ahto Lobjakas.

Tellijale Tellijale

Eestiski populaarsed üritused kaardistada Moskva ettevõtmisi taktikaliste või piirkondlike «punktivõitude» seeriatena ei küündi peamiseni. Saatan on detailis – sõna otseses mõttes: kogu saatan, igas detailis. Tules on alati kõik rauad korraga, Süürias Bashir al-Assadist kuni ülemaailmse tuumatasakaaluni.

Venemaa avantüür Süürias avab vähemalt neli olulist mõõdet, iga neist korraga nii lokaalne kui ka globaalne. Esiteks, pangem tähele, kuidas Washingtoni see retoorika, mis kritiseerib Venemaa tegevust kitsalt Süüria raamistikus, on jäämäe tipp. Jäämäe ülejäänud osa moodustavad läbirääkimised, mida peetakse sõjaväelaste tasandil selle üle, kuidas mahutada ühte taevasse kahe (tegelikult vähemalt 4–5) tuumajõu lennukid nii, et vältida mõne tühise tüli eskalatsiooni globaalseks tuumakonfliktiks.

12.10.2015 14.10.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto