Sisukord
Kultuur
Postimees
13.10.2015
Eesti Male Mälumäng Palju õnne Dilbert Kantslerist välisluure juhiks Horoskoop Tagakülg Koolijütsid ehtisid Pärnus helkuripuu Reisikiri põgenikesaarelt Eesti lühiuudised Urmas Reinsalu: vihakõne küsimust tuleb võtta terve mõistusega Kriminaalõiguse ekspert: vihakõne mõiste laiendamisel tuleb olla ettevaatlik Võrdse kohtlemise ekspert: politsei ei võta vaenu õhutamise juhtumeid tõsiselt Maruste: kriminaliseerida tuleb vägivallale üles kutsumine Keskerakonna ahtaks kuivanud annetustekukrut täidavad Tallinna linnajuhid Majandus Majanduse lühiuudised Maksuamet alustab võitlust OÜtamisega Tulla võib pikk majandusseisak Välismaa Ettemääratud saatusega poiss Reisikiri põgenikesaarelt Isake tegi seda jälle Välismaa lühiuudised Nad sõidavad Donbassi asemel sõdima Süüriasse Arvamus Juhtkiri: kui ütled, siis ütle avalikult Lugeja kiri: piirilepingust Venemaaga Sirje Niitra: Savisaar ei saa aru Postimees 1910. aastal: kahe lehe iseäralik sõprus Liina Selgis: vigane pruut?! Ahto Lobjakas: russkii mir ehk Vene piiritu plaan Kersti Kaljulaid: milleks meile Euroopa? Kultuur Naise mässav meeleheide Sport Spordi lühiuudised Kimikaze sai kiita ja nahutada Kuidas Serbiast jagu saada: hea serv ja soomlaste abikäsi Kangur kustutas korvpallikaardilt eestlaste jaoks järjekordse suure valge laigu Tarbija Arvutimüük on maailmas endiselt languses Microsoft sai valmis oma esimese sülearvuti Tartu Kutsekool kutsub tööajal õppima Valvo Semilarski: kas Tartusse tuleb tasuta ühistransport? Jüri Saar: linnapea kullatud kujust ja klaaskapist raeplatsil Rahvas valis linnahalli ja amfiteatri Eleen Laasner: mina, karsklane Maalide väljapanek tuli kokku sobitada Eakad inimesed vajavad uutmoodi lelusid Meelelahutus Koomiks Sudoku

Naise mässav meeleheide

3 min lugemist
Milly (Carmen Mikiver) lavastab oma sünnipäeva, et «ükskordki tunda end lõbusalt». Shorty (Lauri Mäesepp) mängib kaasa. FOTO: Mats Õun

Mida teeb küpsesse ikka jõudnud naine, kui ta avastab ühel päeval, et talle kunagi lubatud-tõotatud maailm on osutunud illusiooniks ja ees ootab vaid allakäik, hääbumine unustusse veel enne, kui oled lõplikult surnud? Mida teeb kliimaksis naine, kel pole lapsi, kelle haletsusest võetud abikaasa on teda maha jätmas, kes – ja see on peamine! – ei tunne end enam ihaldusväärse naisena?

Tellijale Tellijale

Seda kõike saab näha Endla teatris lavastatud Lõuna-Aafrika näitekirjaniku, prosaisti, näitleja, lavastaja ning teatriõppejõu Athol Fugardi (sünd 1932) 1968. aastal valminud ning nüüdseks moodsa klassika nimekirja arvatud näidendis «Siin elavad inimesed». See fraas kõlab näidendi lõpus ja on korraga nii teadasaamine elu olemasolust kui ka näidendi peategelase Milly (Carmen Mikiver) appikarje möödujatele.

Fugardi näidendid, mida praeguseks on valminud üle kolmekümne, täidavad kriitikute meelest enamiku heale draamale omastest reeglitest: elulised karakterid, pingestatud dialoogid vaheldumisi artikuleeritud pihtimustega, keskendatus ühele sündmusele, raamkompositsioon.

12.10.2015 14.10.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto