Sisukord
Eesti
Postimees
13.10.2015
Eesti Male Mälumäng Palju õnne Dilbert Kantslerist välisluure juhiks Horoskoop Tagakülg Koolijütsid ehtisid Pärnus helkuripuu Reisikiri põgenikesaarelt Eesti lühiuudised Urmas Reinsalu: vihakõne küsimust tuleb võtta terve mõistusega Kriminaalõiguse ekspert: vihakõne mõiste laiendamisel tuleb olla ettevaatlik Võrdse kohtlemise ekspert: politsei ei võta vaenu õhutamise juhtumeid tõsiselt Maruste: kriminaliseerida tuleb vägivallale üles kutsumine Keskerakonna ahtaks kuivanud annetustekukrut täidavad Tallinna linnajuhid Majandus Majanduse lühiuudised Maksuamet alustab võitlust OÜtamisega Tulla võib pikk majandusseisak Välismaa Ettemääratud saatusega poiss Reisikiri põgenikesaarelt Isake tegi seda jälle Välismaa lühiuudised Nad sõidavad Donbassi asemel sõdima Süüriasse Arvamus Juhtkiri: kui ütled, siis ütle avalikult Lugeja kiri: piirilepingust Venemaaga Sirje Niitra: Savisaar ei saa aru Postimees 1910. aastal: kahe lehe iseäralik sõprus Liina Selgis: vigane pruut?! Ahto Lobjakas: russkii mir ehk Vene piiritu plaan Kersti Kaljulaid: milleks meile Euroopa? Kultuur Naise mässav meeleheide Sport Spordi lühiuudised Kimikaze sai kiita ja nahutada Kuidas Serbiast jagu saada: hea serv ja soomlaste abikäsi Kangur kustutas korvpallikaardilt eestlaste jaoks järjekordse suure valge laigu Tarbija Arvutimüük on maailmas endiselt languses Microsoft sai valmis oma esimese sülearvuti Tartu Kutsekool kutsub tööajal õppima Valvo Semilarski: kas Tartusse tuleb tasuta ühistransport? Jüri Saar: linnapea kullatud kujust ja klaaskapist raeplatsil Rahvas valis linnahalli ja amfiteatri Eleen Laasner: mina, karsklane Maalide väljapanek tuli kokku sobitada Eakad inimesed vajavad uutmoodi lelusid Meelelahutus Koomiks Sudoku

Urmas Reinsalu: vihakõne küsimust tuleb võtta terve mõistusega

5 min lugemist
Justiitsminister Urmas Reinsalu (IRL). FOTO: Jaanus Lensment / Postimees

Kuigi viimastel nädalatel on sagedasti ja teravalt läinud lendu etteheited, et Eestis kuuleb üha rohkem vihkamisele ja vaenutegudele üleskutsuvaid sõnavõtte, ei pea justiitsminister Urmas Reinsalu (IRL) otstarbekaks vihakõnet kriminaliseerida. «Peame selgelt aru saama, et vihakõne teemaga räpakalt, oskamatult ja lahmides tegeldes on võimalik absurdi välja jõuda,» hoiatab ta.

Tellijale Tellijale

- Justiitsministeerium on vihakõne teemaga maadelnud alates 2009. aastast, üritanud seda täpsemini määratledes justkui kivist vett välja pigistada, aga tulemust seni pole. Millest see räägib?

Räägib sellest, et see on väga tundlik teema, kus rapsides või lahmides võib väga suure jama kokku keerata. Aastate jooksul on terve mägi analüüse kokku kirjutatud, Euroopast on tulnud meile pidevalt ettekirjutused, et peame karmistama selles valdkonnas karistusi. Aga me ei ole kiirustanud seda tegema. See on olnud mõistlik hoiak.

12.10.2015 14.10.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto