Sisukord
Arvamus
Postimees
13.10.2015
Eesti Male Mälumäng Palju õnne Dilbert Kantslerist välisluure juhiks Horoskoop Tagakülg Koolijütsid ehtisid Pärnus helkuripuu Reisikiri põgenikesaarelt Eesti lühiuudised Urmas Reinsalu: vihakõne küsimust tuleb võtta terve mõistusega Kriminaalõiguse ekspert: vihakõne mõiste laiendamisel tuleb olla ettevaatlik Võrdse kohtlemise ekspert: politsei ei võta vaenu õhutamise juhtumeid tõsiselt Maruste: kriminaliseerida tuleb vägivallale üles kutsumine Keskerakonna ahtaks kuivanud annetustekukrut täidavad Tallinna linnajuhid Majandus Majanduse lühiuudised Maksuamet alustab võitlust OÜtamisega Tulla võib pikk majandusseisak Välismaa Ettemääratud saatusega poiss Reisikiri põgenikesaarelt Isake tegi seda jälle Välismaa lühiuudised Nad sõidavad Donbassi asemel sõdima Süüriasse Arvamus Juhtkiri: kui ütled, siis ütle avalikult Lugeja kiri: piirilepingust Venemaaga Sirje Niitra: Savisaar ei saa aru Postimees 1910. aastal: kahe lehe iseäralik sõprus Liina Selgis: vigane pruut?! Ahto Lobjakas: russkii mir ehk Vene piiritu plaan Kersti Kaljulaid: milleks meile Euroopa? Kultuur Naise mässav meeleheide Sport Spordi lühiuudised Kimikaze sai kiita ja nahutada Kuidas Serbiast jagu saada: hea serv ja soomlaste abikäsi Kangur kustutas korvpallikaardilt eestlaste jaoks järjekordse suure valge laigu Tarbija Arvutimüük on maailmas endiselt languses Microsoft sai valmis oma esimese sülearvuti Tartu Kutsekool kutsub tööajal õppima Valvo Semilarski: kas Tartusse tuleb tasuta ühistransport? Jüri Saar: linnapea kullatud kujust ja klaaskapist raeplatsil Rahvas valis linnahalli ja amfiteatri Eleen Laasner: mina, karsklane Maalide väljapanek tuli kokku sobitada Eakad inimesed vajavad uutmoodi lelusid Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kersti Kaljulaid: milleks meile Euroopa?

5 min lugemist
Kersti Kaljulaid. FOTO: Peeter Langovits

Euroopa Liidu teadusraha on Eesti jaoks piiramatu ressurss, ent seda hapnikku suudame kasutada vaid siis, kui teeme Eestis reforme ja pühendame oma napid ressursid sellele, et ELi raha oleks võimalikult hästi kättesaadav, kirjutab Tartu Ülikooli nõukogu esimees ja Euroopa Kontrollikoja liige Kersti Kaljulaid.

Tellijale Tellijale

Alustan sellest, mis on Euroopa Liidu teaduspoliitika mõte ja olemus. Euroopa Liit peab olema teadus-arendustegevuses aktiivne seepärast, et teaduse tegemise sisemine loogika seda nõuab. Kõrgtasemel teadus on üha keerukam ja kallim. Pole olemas laboreid, ülikoole ega ettevõtteid, mis suudaksid üksinda neile väljakutsetele vastata. Isegi liikmesriigid eraldivõetuna ei suuda enam olla eesliinil kõikides teadus- ja tehnoloogiavaldkondades.

Investeeringud, mis võimaldasid Eestis välja arendada rahuldava teadustaristu, saime suuresti Euroopa Liidult. Euroopa Liit ei arendanud Eesti teadustaristut mitte selleks, et Eestil oleks võimalik senisest iseseisvamat, kõigekülgsemat ja kapseldunumat teaduspoliitikat ajada. EL tegi need investeeringud selleks, et integreerida Eestit konkurentsivõimelise osana Euroopa teadus- ja kõrgharidusmaastikule. Selleks, et panustaksime seal, kus oleme loomuldasa tublid – kas juhuse tahtel, geograafilise asukoha või oma maavarade profiili poolest eelisseisundis teadust tegema. Juhuse all pean antud kontekstis silmas teadussuundi, mis on meil tugevad tänu entusiastide pingutustele, mida on toetanud nendes valdkondades eksisteeriv tugev rahvusvaheline tellimus.

12.10.2015 14.10.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto