Sisukord
Välismaa
Postimees
13.10.2015
Eesti Male Mälumäng Palju õnne Dilbert Kantslerist välisluure juhiks Horoskoop Tagakülg Koolijütsid ehtisid Pärnus helkuripuu Reisikiri põgenikesaarelt Eesti lühiuudised Urmas Reinsalu: vihakõne küsimust tuleb võtta terve mõistusega Kriminaalõiguse ekspert: vihakõne mõiste laiendamisel tuleb olla ettevaatlik Võrdse kohtlemise ekspert: politsei ei võta vaenu õhutamise juhtumeid tõsiselt Maruste: kriminaliseerida tuleb vägivallale üles kutsumine Keskerakonna ahtaks kuivanud annetustekukrut täidavad Tallinna linnajuhid Majandus Majanduse lühiuudised Maksuamet alustab võitlust OÜtamisega Tulla võib pikk majandusseisak Välismaa Ettemääratud saatusega poiss Reisikiri põgenikesaarelt Isake tegi seda jälle Välismaa lühiuudised Nad sõidavad Donbassi asemel sõdima Süüriasse Arvamus Juhtkiri: kui ütled, siis ütle avalikult Lugeja kiri: piirilepingust Venemaaga Sirje Niitra: Savisaar ei saa aru Postimees 1910. aastal: kahe lehe iseäralik sõprus Liina Selgis: vigane pruut?! Ahto Lobjakas: russkii mir ehk Vene piiritu plaan Kersti Kaljulaid: milleks meile Euroopa? Kultuur Naise mässav meeleheide Sport Spordi lühiuudised Kimikaze sai kiita ja nahutada Kuidas Serbiast jagu saada: hea serv ja soomlaste abikäsi Kangur kustutas korvpallikaardilt eestlaste jaoks järjekordse suure valge laigu Tarbija Arvutimüük on maailmas endiselt languses Microsoft sai valmis oma esimese sülearvuti Tartu Kutsekool kutsub tööajal õppima Valvo Semilarski: kas Tartusse tuleb tasuta ühistransport? Jüri Saar: linnapea kullatud kujust ja klaaskapist raeplatsil Rahvas valis linnahalli ja amfiteatri Eleen Laasner: mina, karsklane Maalide väljapanek tuli kokku sobitada Eakad inimesed vajavad uutmoodi lelusid Meelelahutus Koomiks Sudoku

Isake tegi seda jälle

2 min lugemist
Valgevene valitsemist jätkav Aleksandr Lukašenka ja tema mantlipärijaks peetav poeg Nikolai tänavu augustis Minski lähedal Drazdõs kartuleid võtmas. FOTO: SCANPIX

«Peamine on, et ei tuleks sõda,» lausus Valgevenele paraolümpiatelt suusatamises ja sõudmises kuus medalit võitnud Ljudmila Vavtšok uudisteagentuurile AFP. Vavtšok lisas, et tõmbas üleeilsetel presidendivalimistel risti juba 1994. aastast ametis oleva riigipea Aleksandr Lukašenka nime taha, kuna ta on toonud riiki rahu ja stabiilsuse.

Tellijale Tellijale

Sarnaselt Vavtšokiga mõtlevad miljonid tema kaasmaalased. Lukašenka või Batka, isake, nagu paljud teda kodumaal kutsuvad, kehastab nende jaoks stabiilsust ja korda. Seda hoolimata Valgevene raskest majandusolukorrast ja opositsiooni hinnangust, et Lukašenka toetatav riiklik kasu- ja plaanimajandus tähendab hoopis seisakut.

Märki teisitimõtlemisest võib näha ka selles, et kuigi Lukašenkal oli valimistel kolm vastaskandidaati, tõmbasid paljud neist risti lahtrisse, mis märkis vastuolemist kõigile kandidaatidele. Kui uskuda valimiste esialgseid tulemusi – lõplikud tulemused avaldatakse reedel –, oli selliseid inimesi pea sama palju kui kolme Lukašenka vastaskandidaadi valijaid kokku. Osa ametlikes tulemustes kahtlejaid usub, et selliseid inimesi on aga kordades rohkem.

12.10.2015 14.10.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto