Sisukord
Kultuur
Postimees
15.10.2015
Eesti Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Linnahalli remondiplaan peab kevadeks tehtud olema Palju õnne Tagakülg Eesti lühiuudised Eesti lühiuudised Esikülg 15.10 33 kuud ja 850 000 eurot võimuparteidele Sisserändevastased avaldasid Tallinnas meelt Bussijuht keeldus pimedale naisele sooduspiletit müümast Majandus majanduse spalta parem majanduse spalta vasak Elisa juht: Euroopa vajab dramaatilisi muutusi Välismaa «Loodan, et jumala halastus juhib sind islami ilu juurde» Välismaa lühiuudised Taani imaam: demokraatia ja islam ei sobi kokku Kohus ootab Mas’i traagilisel päeval Arvamus Külli Taro: valitsussektori töötajate arvu vähendamisest võiks saada muutuste vedur Juhtkiri: kes vajutas päästikule? Vastulause: tõrvikurongkäik peab Eesti rahvast ühendama (1) Rein Veidemann: eestikeelsuse kaitseks Postimees 1933. aastal: petlik «kõva käe» ihalus Päeva karikatuur: Vene karu taob trummi Vahur Kersna: elutilk ja põrgulake Peeter Einola: suurema Eesti uks on avatud! Kultuur Postimehe kino alustab «Sipelgapesaga», tulevad ka esilinastused Varres ja Kangro- argise varjatud külg Herkki-Erich Merila fotonäitus: kilekotid ja kehad — fotokunsti võimalikkusest fotoüledoosiga ühiskonnas Sport Spordi lühiuudised 15.10 Euroliiga alustab, kaks eestlast platsil Kogemustest kahetiste tunneteni Mis juhtus Hollandi jalgpalliga? Tallinn Linnahalli remondiplaan peab kevadeks tehtud olema Tarbija Haisev peldik jääb minevikku Kemmergupiltidest sai hobi Tartu Teele Arak: Arena Tartu projektikaustast ja kaasamisest Jüri Kõre: Lissabon ja leedlambid, Emajõe kaldapiirded ja linnahall Puud loovutavad platsi jalgpallile Muuseumid kutsuvad vaheajal avastusmängudele Niisugune ongi õnnelik ruum Tartu kesklinna lisandub 300 uut korterit Õuduste õhtu innustab ka lugema Meelelahutus Koomiks Sudoku

Varres ja Kangro- argise varjatud külg

2 min lugemist
Tarvo Hanno Varres- Leegi vari, fragment installatsioonist FOTO: Paul Kuimet

Tallinna Fotokuu '15 satelliit on sel aastal maandunud Tartu Kunstimajja Tarvo Hanno Varrese ja Kirke Kangro ühisnäitusena «Leegi vari». Kunstnike n-ö mid-career mitte-retrospektiiv kujutab mõlemale teatavat uue etapi algust. Varresele on see üle kolmeteistkümne aasta esimene isikunäitus Eestis (muidugi eeldusel, et loeme seda duo-näitust mõlema jaoks isikunäitusena) ning Kangro jaoks esimene isikunäitus värske lapsevanemana.

Tellijale Tellijale

Võib-olla mõjub selle viimase infokillu jagamine esmapilgul kohatuna, kuid Kangro ainsa teosena kõnealusele näitusele tekitatud ruumiolukorras «Näitus» mängib see olulist rolli. Tartu Kunstimaja monumentaalgaleriisse on kerkinud valgetest kardinatest ümbritsetud ning seega vaatajaile ligipääsmatu ruum, kus kunstnik koos oma väikese lapsega askeldab.

See argitoimetuste tekitatud heli ja külastajate peas tekkivate oletuste põimimine visuaalselt estetiseeritud galeriiruumiga viib lühisesse isikliku ja avaliku vahelise seose, ning just oletuslikkuse aspekt ja tegelik teadmatus situatsioonist lisab psühholoogilist pinget. See kõik võib kõlada keeruliselt, sest me räägime kogemuspõhisest, kordumatuid situatsioone tootvast aktsioonist, kuid selle teose ja laiemalt ka kogu selle näituse peamine võlu seisneb selle pretensioonituses.

14.10.2015 16.10.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto