Sisukord
Eesti
Postimees
14.10.2015
Eesti Mälumäng Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Kelmus kullaäris paljastas kriminaalse niiditõmbaja Tagakülg Riigiametnike kulude kärpimise arutelu maksis 18 000 eurot Raport: Eesti ei võitle rassismiga piisavalt Jahikaamera jäädvustas Nõva metsas alasti mehe Kelmikas komöödiafilm «Klassikokkutulek» sai linti Eesti lühiuudised Riiklik protsendireegel: kunst kuulub taas rahvale Kooseluseaduse rakenduseelnõu jääb loodetud 51 algatajahääleta Majandus Majanduse lühiuudised Hirm Venemaa ees võib nurjata rahvusvahelise lennuvälja avamise Narvas Välismaa Peamine kahtlusalune redutab Moskvas Hollandi raport ei nimeta süüdlasi MH17 tragöödia Lähedased valutavad südant ööpäev läbi Välismaa lühiuudised Arvamus Juhtkiri: miks pakub EKRE Eesti-vaenulikule propagandale magusaid kaadreid? (6) Nils Niitra: monarhistlik Eesti jalgpall Neeme Korv: tulevik kuulub jalgpallile Päeva karikatuur Andres Herkel: Vabaerakonnal on kindel kavatsus jõuda reaalse programmini Vello Pettai: Vabaerakonna manifest on sotsiaalne liberalism Mart Raudsaar: üks lühike õpetus Priidu Pärna, Anto Raukas: kas kaitseme inimest või laululindu Kultuur Eesti parimad kitarristid kohtuvad Viljandis Sport Maestro ja esikinnas särasid Serbia pühkis pisarad ja üllatuspomm jäi lõhkamata Spordi lühiuudised Jalgpallikoondise probleemidest, edusammust ja tulevikust Tarbija Kondoomita vahekord võib olla ohtlik ka püsisuhtes Tartu Kaks parimat töötavad ühel objektil Karlova selts kaitseb miljööala piire Muusika kogus uusi noori sõpru Kuidas meelitada noori lasteaeda? Võidukas veemotomees riputas kiivri varna Meelelahutus Koomiks Sudoku

Raport: Eesti ei võitle rassismiga piisavalt

2 min lugemist
Rassism teeb muret mitmel pool maailmas. FOTO: AFP / Scanpix

Kuig Euroopa Nõukogu rassismi ja sallimatuse vastane komisjon (ECRI) tõstab oma eile avaldatud raportis positiivsena esile Eesti pingutusi venekeelse vähemuse lõimimisel, jagub etteheiteid samuti. Komisjon märgib, et jätkuvalt esineb rassistlikke märkusi online-portaalides ja osa poliitikute kohatud homovastased sõnavõtud on jäänud vajaliku reageeringuta.

Tellijale Tellijale

«Ametivõimud on teinud pingutusi venekeelse vähemuse integreerimiseks ja kodakondsuseta inimeste arvu vähendamiseks Eestis,» ütles ECRI juht Christian Åhlund. «Siiski on jätkuvalt mureküsimusi, näiteks suurem töötuse määr piirkondades, kus elavad peamiselt venekeelsed elanikud, või keskkoolitasandi uue keelepoliitika mitterahuldav rakendamine.»

Positiivsena märgitakse raportis, et kodakondsuse seaduse hiljutine muudatus leevendab keelenõudeid üle 65-aastastele inimestele, kes taotlevad Eesti kodakondsust. Lisaks antakse alates 2016. aastast Eesti kodakondsus kõikidele lastele, kes on sündinud kodakondsuseta vanematel. Vastu on võetud uus lõimumiskava kuni aastani 2020. Vastu on võetud ka kooseluseadus, mis annab samasoolistele paaridele võrdväärse kaitse heteropaaridega.

13.10.2015 15.10.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto