N, 7.12.2023

Riigiametnike kulude kärpimise arutelu maksis 18 000 eurot

Anu Viita-Neuhaus
, toimetaja, Virumaa Teataja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Tippametnikud arutlesid riigiaparaadi kulupiirangute üle eriliselt disainitud Aqva konverentsikeskuse saalis.
Tippametnikud arutlesid riigiaparaadi kulupiirangute üle eriliselt disainitud Aqva konverentsikeskuse saalis. Foto: Meelis Meilbaum

Eelmisel nädalal Rakveres Aqva konverentsikeskuses toimunud arutelu «Riigireform – teeme ära!» majutus- ja konverentsiteenus läks maksma 18 000 eurot. Kulurealt võib leida muu hulgas 600-eurose tasu ruumikujundajale ja 915-eurose makse tahvelharkjalgade eest.

Pooleteise päeva jooksul arutlesid Rakveres riigiaparaadi kulude kokkutõmbamise ning haldus- ja riigireformi üle ministeeriumide kantslerid ja asekantslerid ning ametite ja inspektsioonide peadirektorid. Muu hulgas väisasid 77 inimese seas konverentsi peaminister Taavi Rõivas, riigihalduse minister Arto Aas, riigisekretär Heiki Loot, riigiprokurör Lavly Perling, kogemusi jagas ka Sloveenia endine avaliku halduse minister Gregor Virant.

Kuigi arutluse all oli riigi ressursside kokkuhoidmine, siis arutelu enda korraldamisel ööbimise, koosolekuruumide ja materjalide pealt kokku ei hoitud. Aqva restorani õhtusöögi taset ja valikut kiitsid osalejad lausa konverentsi lõppsõnas eraldi. Tunnustust pälvis ka konverentsiruumi lahendus, mis nõudis oma kujundaja palkamist.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles