Sisukord
Eesti
Postimees
14.10.2015
Eesti Mälumäng Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Kelmus kullaäris paljastas kriminaalse niiditõmbaja Tagakülg Riigiametnike kulude kärpimise arutelu maksis 18 000 eurot Raport: Eesti ei võitle rassismiga piisavalt Jahikaamera jäädvustas Nõva metsas alasti mehe Kelmikas komöödiafilm «Klassikokkutulek» sai linti Eesti lühiuudised Riiklik protsendireegel: kunst kuulub taas rahvale Kooseluseaduse rakenduseelnõu jääb loodetud 51 algatajahääleta Majandus Majanduse lühiuudised Hirm Venemaa ees võib nurjata rahvusvahelise lennuvälja avamise Narvas Välismaa Peamine kahtlusalune redutab Moskvas Hollandi raport ei nimeta süüdlasi MH17 tragöödia Lähedased valutavad südant ööpäev läbi Välismaa lühiuudised Arvamus Juhtkiri: miks pakub EKRE Eesti-vaenulikule propagandale magusaid kaadreid? (6) Nils Niitra: monarhistlik Eesti jalgpall Neeme Korv: tulevik kuulub jalgpallile Päeva karikatuur Andres Herkel: Vabaerakonnal on kindel kavatsus jõuda reaalse programmini Vello Pettai: Vabaerakonna manifest on sotsiaalne liberalism Mart Raudsaar: üks lühike õpetus Priidu Pärna, Anto Raukas: kas kaitseme inimest või laululindu Kultuur Eesti parimad kitarristid kohtuvad Viljandis Sport Maestro ja esikinnas särasid Serbia pühkis pisarad ja üllatuspomm jäi lõhkamata Spordi lühiuudised Jalgpallikoondise probleemidest, edusammust ja tulevikust Tarbija Kondoomita vahekord võib olla ohtlik ka püsisuhtes Tartu Kaks parimat töötavad ühel objektil Karlova selts kaitseb miljööala piire Muusika kogus uusi noori sõpru Kuidas meelitada noori lasteaeda? Võidukas veemotomees riputas kiivri varna Meelelahutus Koomiks Sudoku

Riiklik protsendireegel: kunst kuulub taas rahvale

3 min lugemist

Vahepeal galeriiseinte vahele peidetud kunst on jõudnud tänu kunstiteoste tellimise seadusele taas rahva hulka nagu nõukogude ajalgi, mil riigiasutused olid kunstnike kuldkliendid. 

Tellijale Tellijale

Selle aasta lõpuks on riigi- ja avalik-õiguslikud asutused tellinud kunstlikelt uutesse või rekonstrueeritud hoonetesse kunsti juba rohkem kui miljoni euro eest.

Kultuuriministeeriumi kunstinõuniku Maria-Kristiina Soomre sõnul on ligi viis aastat pärast seaduse jõustumist tehtud üle 30 tellimuse ja aasta lõpuks on hankeid korraldatud lausa 40. «Paljudel juhtudel pole tegu ühe teose, vaid mitme teose või seeriatega ja minu arvates on see väga hea tulemus,» lisas ta. Jutt käib hoonetest, kuhu on lisaks ametnikele kasvõi osaliselt või ajutiselt ligipääs ka tavakodanikel.

13.10.2015 15.10.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto