N, 7.12.2023

Hirm Venemaa ees võib nurjata rahvusvahelise lennuvälja avamise Narvas

Andres Reimer
, Postimees
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Narva tööstuspargi juhataja ja hobilendur Vadim Orlov on saavutanud märkimisväärset edu Venemaa ettevõtjate meelitamisel Ida-Virumaale. Olgina lennuväljale rahvusvahelise staatuse andmine aitaks Orlovi kinnitusel piirkonna ettevõtlusele kõvasti kaasa.
Narva tööstuspargi juhataja ja hobilendur Vadim Orlov on saavutanud märkimisväärset edu Venemaa ettevõtjate meelitamisel Ida-Virumaale. Olgina lennuväljale rahvusvahelise staatuse andmine aitaks Orlovi kinnitusel piirkonna ettevõtlusele kõvasti kaasa. Foto: Eero Vabamägi

Siseministeerium kõhkleb julgeolekukaalutlustel, kas lubada piiri- ja tollikontrolli toiminguid Narva külje all tegutseval väikesel Olgina lennuväljal, mis soovib hakata vastu võtma jõukate venelaste eralennukeid.

Venemaa lennundusentusiastile Mihhail Polkovnikovile kuuluv värvitehas Emlak, Narva linn ja Vaivara vald esitasid kuu aega tagasi siseministeeriumile taotluse piiripunkti avamiseks Olgina lennuväljal.

«Rahvusvahelise lennujaama avamine Olginas on võimalik, kui täidetakse Shengeni viisaruumi eeskirju ja turvalisusnõudeid,» ütles siseministeeriumi kommunikatsiooniosakonna juhataja Tex Vertmann. «Piirivalvepoliitika osakond kaalub olulisima punktina julgeolekuaspekti, sest Olgina lennuväli asub Vene piirile väga lähedal. Vastus võib tulla paari nädala jooksul.»

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles