Sisukord
Film
Tänane leht
15.10.2015
Eesti Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Linnahalli remondiplaan peab kevadeks tehtud olema Palju õnne Tagakülg Eesti lühiuudised Eesti lühiuudised Esikülg 15.10 33 kuud ja 850 000 eurot võimuparteidele Sisserändevastased avaldasid Tallinnas meelt Bussijuht keeldus pimedale naisele sooduspiletit müümast Majandus majanduse spalta parem majanduse spalta vasak Elisa juht: Euroopa vajab dramaatilisi muutusi Välismaa «Loodan, et jumala halastus juhib sind islami ilu juurde» Välismaa lühiuudised Taani imaam: demokraatia ja islam ei sobi kokku Kohus ootab Mas’i traagilisel päeval Arvamus Külli Taro: valitsussektori töötajate arvu vähendamisest võiks saada muutuste vedur Juhtkiri: kes vajutas päästikule? Vastulause: tõrvikurongkäik peab Eesti rahvast ühendama (1) Rein Veidemann: eestikeelsuse kaitseks Postimees 1933. aastal: petlik «kõva käe» ihalus Päeva karikatuur: Vene karu taob trummi Vahur Kersna: elutilk ja põrgulake Peeter Einola: suurema Eesti uks on avatud! Kultuur Postimehe kino alustab «Sipelgapesaga», tulevad ka esilinastused Varres ja Kangro- argise varjatud külg Herkki-Erich Merila fotonäitus: kilekotid ja kehad — fotokunsti võimalikkusest fotoüledoosiga ühiskonnas Sport Spordi lühiuudised 15.10 Euroliiga alustab, kaks eestlast platsil Kogemustest kahetiste tunneteni Mis juhtus Hollandi jalgpalliga? Tallinn Linnahalli remondiplaan peab kevadeks tehtud olema Tarbija Haisev peldik jääb minevikku Kemmergupiltidest sai hobi Tartu Teele Arak: Arena Tartu projektikaustast ja kaasamisest Jüri Kõre: Lissabon ja leedlambid, Emajõe kaldapiirded ja linnahall Puud loovutavad platsi jalgpallile Muuseumid kutsuvad vaheajal avastusmängudele Niisugune ongi õnnelik ruum Tartu kesklinna lisandub 300 uut korterit Õuduste õhtu innustab ka lugema Meelelahutus Koomiks Sudoku

Postimehe kino alustab «Sipelgapesaga», tulevad ka esilinastused

2 min lugemist
  • «Sipelgapesa» on Postimehe kino sügishooaja avafilm
  • Järgmiste filmidena tulevad «Kohtumõistja» ja «Kristus elab Siberis.»
  • Kevadhooajal oli Postimehe kinos kokku üle 21 000 vaatamise.
«Sipelgapesas» pidu ei vaibu. FOTO: Kaader filmist.

Postimehe kino alustab uuesti, sügishooaja esimese filmina näitame Vladimir Loginovi dokumentaalfilmi «Sipelgapesa», mis räägib Lasnamäe kobargaraažist käivast kummastavast maailmast. «Sipelgapesa» näeb neljapäevast kuni pühapäeva südaööni. 

Kevadel menukalt esilinastunud filmi kohta kirjutas PÖFFi juht Tiina Lokk: «Inimlik ja soe film»; Postimehe filmitoimetaja Tiit Tuumalu: «Milline materjal – viis korrusetäit garaaže, kokku üle 700, iga ukse taga oma lugu!»; legendaarne lavastaja ja näitleja Roman Baskin: «Kibe tõdemus meie kõigi vajalikkusest siin päikese all.»

Vladimir Loginovi dokumentaalfilm on kogum lühinovelle meestest, kes tegutsevad Lasnamäe hiiglasliku nõukogudeaegse garaažikompleksi boksides. Lõputud spiraalikujulised sõidukoridorid täis masinaid ja inimesi meenutavad sipelgapesa.

1985. aastal ehitatud koloss on muutunud lihtsast garaažist utoopiliseks rajatiseks, kus leidub kõikvõimalikke asutusi. Kompleksis tegutseb saun, restoran ja isegi loomakliinik. Sipelgapesa on teiseks koduks ligi 700 mehele. Siin jagavad nad oma argimuresid ja unistusi, putitavad autosid ja põgenevad näägutavate naiste eest. Omamoodi salajases klubis saavad mehed elada endi kehtestatud reeglite järgi. Siin ei sega neid keegi.

Täna algaval 2015/16. aasta hooajal näitab Postimees lisaks kodumaisele toodangule ka valitud välismaiseid teoseid. Nendest lähemalt siis, kui aeg kätte jõuab.

Järgmisel nädalal näeb Postimehe kinos Kadri Kõusaare teist mängufilmi «Kohtumõistja». Sellele järgneb Arbo Tammiksaare ja Jaak Kilmi «Kristus elab Siberis». Tulekul on ka Riho Västriku loodusdokumentaal «Maastiku mustrid».

Novembri alguses aga saame osa Manfred Vainokivi dokumentaalfilmi «Luikedeta järv» esilinastusest. Film esilinastub samal ajal nii kinos Artis kui ka Postimehe kinos.

Postimees näitas kevadise hooaja jooksul kokku 28 kodumaist filmi. Filme vaadati enam kui 21 000 korda, keskmiselt oli ühel nädalavahetusel 750 vaatajat. Menukaimad olid «Riigivargad», «Kirsitubakas» ja «Maastik mitme kuuga».

Nagu ikka, saavad Postimehe kino tasuta vaadata kõik Postimehe paberlehe tellijad. Selleks  tuleb veebis teha endale Postimees Plussi konto ning minna aadressile kino.postimees.ee. Loomulikult saavad filme vaadata ka digitellimuse omanikud ja päevapileti ostjad.

Iga nädala neljapäevast tuleb Postimehe kinno uus film, kui on lühemad filmid, siis ka mitu. Filmi saab vaadata kuni pühapäeva keskööni.

Head filmivaatamist koos Postimehega!

Seotud lood
14.10.2015 16.10.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto