Sisukord
Kodu
Postimees
15.10.2015
Eesti Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Linnahalli remondiplaan peab kevadeks tehtud olema Palju õnne Tagakülg Eesti lühiuudised Eesti lühiuudised Esikülg 15.10 33 kuud ja 850 000 eurot võimuparteidele Sisserändevastased avaldasid Tallinnas meelt Bussijuht keeldus pimedale naisele sooduspiletit müümast Majandus majanduse spalta parem majanduse spalta vasak Elisa juht: Euroopa vajab dramaatilisi muutusi Välismaa «Loodan, et jumala halastus juhib sind islami ilu juurde» Välismaa lühiuudised Taani imaam: demokraatia ja islam ei sobi kokku Kohus ootab Mas’i traagilisel päeval Arvamus Külli Taro: valitsussektori töötajate arvu vähendamisest võiks saada muutuste vedur Juhtkiri: kes vajutas päästikule? Vastulause: tõrvikurongkäik peab Eesti rahvast ühendama (1) Rein Veidemann: eestikeelsuse kaitseks Postimees 1933. aastal: petlik «kõva käe» ihalus Päeva karikatuur: Vene karu taob trummi Vahur Kersna: elutilk ja põrgulake Peeter Einola: suurema Eesti uks on avatud! Kultuur Postimehe kino alustab «Sipelgapesaga», tulevad ka esilinastused Varres ja Kangro- argise varjatud külg Herkki-Erich Merila fotonäitus: kilekotid ja kehad — fotokunsti võimalikkusest fotoüledoosiga ühiskonnas Sport Spordi lühiuudised 15.10 Euroliiga alustab, kaks eestlast platsil Kogemustest kahetiste tunneteni Mis juhtus Hollandi jalgpalliga? Tallinn Linnahalli remondiplaan peab kevadeks tehtud olema Tarbija Haisev peldik jääb minevikku Kemmergupiltidest sai hobi Tartu Teele Arak: Arena Tartu projektikaustast ja kaasamisest Jüri Kõre: Lissabon ja leedlambid, Emajõe kaldapiirded ja linnahall Puud loovutavad platsi jalgpallile Muuseumid kutsuvad vaheajal avastusmängudele Niisugune ongi õnnelik ruum Tartu kesklinna lisandub 300 uut korterit Õuduste õhtu innustab ka lugema Meelelahutus Koomiks Sudoku

Haisev peldik jääb minevikku

4 min lugemist
Kuivkäimla pott Hertta, hind: 28,5 eurot FOTO: Eero Vabamägi

Kui haisev peldik on kaua olnud paljude eestlastele maaidülli lahutamatuks osaks, on selle kõrvale tekkinud terve hulk võimalusi, mis muudavad ka kuivkäimla üpris hügieeniliseks.

Tellijale Tellijale

«Alguses on ehitatud tavaline, puidust, aga siis vaadatakse ikkagi midagi peenemat ja mugavamat,» selgitab ehituspoe K-Rauta Tondi kaupluse juhataja Merle Kalvet, mis inimesi kuivkäimlaid uuendama tõukab. Huvi kuivkäimlate või nendega seotud toodete vastu kasvab niipea, kui lumi sulab, sest need on tänapäevani paljude suvilate lahutamatu osa.

«Me pakume ikka kompostturvast juurde. Inimesed ütlevad, et võivad ju niisama panna liiva või mulda, aga kompostturvas on nii hästi kuivatatud, et imab kõik endasse ja samas saab seda ka hästi komposteerida,» selgitab Kalvet. Nii saab ka kuivkäimla sisu edukalt tagasi ringlusse lasta ja mullaks muuta.

Täiesti uudset lõhnatut kuivkäimla potti, mis sobib ennekõike sellisesse majapidamisse maakohas, kus elab inimene, kelle liikumine on piiratud, pakub näiteks Biolan. See on sügavkülmutatav kuivkemmergu pott, mille hind on üpris soolane, küündides ligi paari tuhande euroni. «Kõik inimesed on ärevuses, kui ma sellest räägin – arvatakse kohe, et siis on taguots jääs, aga tegelikult on see mugav ja soe, vajab ainult elektrit,» sõnab Kalvet.

Ökoloogiliste kuivkemmergute eksperdi Peep Tobrelutsu sõnul paneb selline käimla teda õlgu kehitama: «Selle toote juures imestan selle üle, miks küll peab seda asja  niimoodi tegema.» Ometi ei ole külmutatav käimla tema sõnul veel nii veider kui üks teine markantne uudistoode, millesse ta ütleb end küll pigem põlguse või irooniaga suhtuvat - nimelt on päris mitmel tootjal üle maailma valikus ka põletav käimla.

14.10.2015 16.10.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto