Sisukord
Kultuur
Postimees
15.10.2015
Eesti Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Linnahalli remondiplaan peab kevadeks tehtud olema Palju õnne Tagakülg Eesti lühiuudised Eesti lühiuudised Esikülg 15.10 33 kuud ja 850 000 eurot võimuparteidele Sisserändevastased avaldasid Tallinnas meelt Bussijuht keeldus pimedale naisele sooduspiletit müümast Majandus majanduse spalta parem majanduse spalta vasak Elisa juht: Euroopa vajab dramaatilisi muutusi Välismaa «Loodan, et jumala halastus juhib sind islami ilu juurde» Välismaa lühiuudised Taani imaam: demokraatia ja islam ei sobi kokku Kohus ootab Mas’i traagilisel päeval Arvamus Külli Taro: valitsussektori töötajate arvu vähendamisest võiks saada muutuste vedur Juhtkiri: kes vajutas päästikule? Vastulause: tõrvikurongkäik peab Eesti rahvast ühendama (1) Rein Veidemann: eestikeelsuse kaitseks Postimees 1933. aastal: petlik «kõva käe» ihalus Päeva karikatuur: Vene karu taob trummi Vahur Kersna: elutilk ja põrgulake Peeter Einola: suurema Eesti uks on avatud! Kultuur Postimehe kino alustab «Sipelgapesaga», tulevad ka esilinastused Varres ja Kangro- argise varjatud külg Herkki-Erich Merila fotonäitus: kilekotid ja kehad — fotokunsti võimalikkusest fotoüledoosiga ühiskonnas Sport Spordi lühiuudised 15.10 Euroliiga alustab, kaks eestlast platsil Kogemustest kahetiste tunneteni Mis juhtus Hollandi jalgpalliga? Tallinn Linnahalli remondiplaan peab kevadeks tehtud olema Tarbija Haisev peldik jääb minevikku Kemmergupiltidest sai hobi Tartu Teele Arak: Arena Tartu projektikaustast ja kaasamisest Jüri Kõre: Lissabon ja leedlambid, Emajõe kaldapiirded ja linnahall Puud loovutavad platsi jalgpallile Muuseumid kutsuvad vaheajal avastusmängudele Niisugune ongi õnnelik ruum Tartu kesklinna lisandub 300 uut korterit Õuduste õhtu innustab ka lugema Meelelahutus Koomiks Sudoku

Herkki-Erich Merila fotonäitus: kilekotid ja kehad — fotokunsti võimalikkusest fotoüledoosiga ühiskonnas

2 min lugemist
Herkki-Erich Merila- Kõrvuti (2008) FOTO: Repro

Fotokuu satelliitprogrammi kuuluv Herkki-Erich Merila miniretrospektiiv «Figures» koondab valikut fotograafi loomingust küllaltki meelevaldselt ning mõjub vaatamata läbivale kujundile — inimkeha — temaatiliselt eklektilisena. Samas on tegu hea kogumikuga argmentidest, miks on vaja fotokunsti ajastul, mida iseloomustab fotograafia lootusetu üleküllus.

Tellijale Tellijale

Käsitöö

Serveriparkide ja nutitelefonide vohades ning sotsiaalmeedia ja ajakirjanduse toel toidetava globaalse klišeestunud fotokaanoni valitsedes omandavad aeganõudvad fototehnikad paratamatult ajas kasvava lisaväärtuse. Tegelikult võiks isegi teoretiseerida ammu kaotatud kunstiteose «aura» tagasituleku või vähemalt selle kummitusliku järelkaja üle – nii suur on lihtsalt kontrast Merila pin-hole-meetodil ja hõbeželatiin- ning oksüdeerimistehnikaga teoste ning iga päev tarbitavate kassi-, toidu- ja joogafotode vahel.  Seda vähemalt siis, kui teadvustada korraks nende saamislugu. See oleks küll veider ajalooiroonia, sest oli ju foto üks neid põhjuseid, miks Walter Benjamin üldse kunstiteose aura kadumisest rääkima hakkas.

14.10.2015 16.10.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto