Sisukord
Arter
Postimees
28.02.2020
Koroonaviirus jõudis Eestisse. See ei ole maailmalõpp! Eesti Koroonaviirus jõudis Eestisse Riia kaudu Iraanist «Meil ei ole hädaolukorda ega kriisi – on oht» Reisijatel tasub olla valmis lisakulutusteks Soome ja Rootsi peavad nakatumisriski väikeseks, Norra valmistub halvimaks Eesti sportlased Itaalias teadmata pikal pausil Merivälja jahisadama vaidluses kukub tähtaeg Katri Raigi suhtes ei alustatud kriminaalmenetlust Sajuses Lõuna-Eestis viibib teede lumest puhastamine Majandus Maitsesuitsu keelamine toob salakauba tagasi Liviko juht: Laua Viinal on eestlaste mandaat Eestlaste sularaha hakkab ringlema läbi USA turvafirma Linnahalli rahastajad tahtsid ka Estonian Airi Välismaa Soome ja Rootsi peavad nakatumisriski väikeseks, Norra valmistub halvimaks Tšetšeeni blogija pääses tapmiskatsest eluga Kesk-Inglismaa üle ujutatud, uus torm tulekul Kreeka protestides sai viga üle 60 inimese Austria näitab eeskuju kahe äärmuse valitsusega Johnson ähvardab suvel kõnelused ELiga katki jätta Süüria opositsiooniväed vallutasid tagasi olulise linna Arvamus Kairi Kreegipuu: mesilase enesehinnangust sotsiaalteadlase pilguga Evald Übi: milleks meile miljonilinn Tallinn? Andrei Kuzitškin: Vene topeltkodakondsus kui Kremli relv Andrus Karnau: kingitus Tallinkile Meie Eesti Aleksei Lotman: looduse hävitamine on enesetapjalik ja amoraalne Mihkel Kunnus: eetilised dilemmad ei kao keskkonnateadmiste kasvades Helle Mäemets: majanduskasvu muutuv mõte Kultuur Just neid lavastusi soovitavad eksperdid Enno Halleki elurõõm ja mängulisus Õõvastav õudusdraama Sport Eesti sportlased Itaalias teadmata pikal pausil Tallinn Merivälja jahisadama vaidluses kukub tähtaeg Tartu Monica Rand ja Madis Lepajõe: kaks tegusat koalitsiooniaastat said läbi Kati Voomets: kuidas päriselt raha koguma hakata? Hiinalinna potipõllumeestele tuleb sel aastal kevad teisiti Tartlased panevad ka lähivaldade elanikud ringi väntama Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

30 aastat hiljem

4 min lugemist
Juri Stihhanov talle kuuluvas kitarripoes Moskvas. FOTO: Jaanus Piirsalu

Kui Gunnar Graps kutsus 30 aastat tagasi Venemaalt oma bändi kitarrist Juri Stihhanovi, oli alus omaaegse NSV Liidu hevibändile nr 1 pandud.

Tellijale

«Juri oli tõeline virtuoos, ta mängis kitarri nagu sportlane või tsirkuseartist, näiteks võis visata esinemise ajal koos kitarriga saltot. /---/ Kontserdil võis näha ka sellist vaatepilti: Gunnar võtab Juri endale kukile ja astub laval ringi, soolot ludistav kidramees seljas.» Nii kirjutavad Margo Vaino ja Jaak Urmet raamatus «Tühjad pihud» Gunnar Grapsi Grupi (GGG) kitarristist Stihhanovist. Koos tema tulekuga bändi tekkis GGG kõige kuulsam koosseis ning algasid ettevalmistused Raudmehe tulekuks.

Nüüd peab 57-aastane nelja lapse isa Stihhanov ühes Moskva suures kaubanduskeskuses kitarripoodi – juba kümme aastat – ning on eluga üldiselt rahul. Mängib iga päev mitu tundi oma lõbuks kitarri, laval pole üles astunud juba 20 aastat. «Uut gruppi pole võimalik ega ka mõtet luua, sest pole lihtsalt teist sellist trummarit ja muusikut, nagu oli Gunnar Graps,» põhjendab ta.

27.02.2020 28.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto